Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

>> | Kamil | <<

O cs-ie :)

Recommended Posts

Witam jako iż gram już około 4 lat i zdobyłem przez ten okres jakąś wiedzę, dlatego postanowiłem zrobić poradniczek o cs.

Zaczynamy :)

1. Co to Counter Strike 1.6?

Counter Strike 1.6 ( cs 1.6 ) to gra jak każdy wie fps. Polega ona na Celach mapy. TT ( Terroryści ) muszą podłożyć c4 na Bomb Site a CT ( Anty-Terroryści ) muszą ją rozbroić w odpowiednim czasie. Jeżeli tego nie zrobią bomba wybuchnie i terroryści wygrają rundę.

2. Terroryści

a)Broń

Posiadają oni broń ( najczęściej używana )

1.AK- 47 - Jest to karabin z dużym rozrzutem. Jest bardzo dobry na krótkie dystanse ponieważ ma duży "damage" . Trzeba z niego strzelać krótkimi seriami, nie długimi, ponieważ po prostu nie trafimy w cel.

 

2.Galil AR - Karabin z dużym rozrzutem. Jest dobry na średnie dystanse.

 

3.AWP - Karabin snajperski po ktorym zazwyczaj leżymy na 1 strzał. Lecz nie zawsze ponieważ strzał w nogi zabiera jedynie 80-90 Damage.

b) Przebieg rozgrywki

1.Terroryści mają za zadanie podłożyć C4 na BombSite w jak najszybszym czasie. Jeżeli nie zdążą to przegrają runde.

 

2.Terroryści mają za zadanie bronić zakładników aby drużyna anty terrorystów ich nie uratowała

3. Anty-Terroryści

a)Broń

Posiadają oni broń ( najczęściej używana )

1.M4 - Broń z nieco mniejszym rozrzutem. Posiada ona tłumik, który zmniejsza głośność karabinu jak i też co najgorsze celność. Bez tłumika dobrze jest strzelać na długie dystanse nieco dłuższymi seriami niż AK - 47. Tłumik przydaje się raczej na krótkie dystanse jak i na popisową akcję " ninja " :D

 

2.Famas - Broń moim zdaniem głośna. Bardzo dobra na duże dystanse.

 

3.AWP - Karabin snajperski po ktorym zazwyczaj leżymy na 1 strzał. Lecz nie zawsze ponieważ strzał w nogi zabiera jedynie 80-90 Damage.

b) Przebieg rozgrywki

1.CT ma za zadanie bronić BS-a i nie dopuścić TT żeby podłożyli C4. Jeżeli już podłożą CT musi jak najszybciej ją rozbroić. W innym przypadku C4 wybucha i rundę wygrywają Terroryści

 

2.CT ma za zadanie uratować zakładników i doprowadzić ich do bazy. W przeciwnym wypadku rundę wygrają terroryści.

Rodzaje Gier MultiPlayer cs 1.6

 

Cod Mod - Jest to Rodzaj serwera, który polega na wbijaniu poziomu za pomocą wykonywania celi mapy jak i zabijania przeciwników. Zazwyczaj na takim serwerze są perki za zabójstwo gracza. Perk to przedmiot który daje nam dodatkowe bonusy np: 1/6 z usp Itp. Lvle maksymalne zależą od wyobraźni Załozyciela. Może to być 101 lvl , 401 lvl jak i 60 000 lvl .

 

For Fun - Serwer podchodzący na serwer do zabawy. Często założyciele wgrywają jakieś plugini żeby się przyjemniej grało.

 

Paintball Mod - Jest to rodzaj serwera w którym możemy zostać paintballerem. Zamiast zwykłych broni mamy przerobioną mp5 z której lecą kulki od paintballa. Serwer może być z klasami, poziomami jak i bez żadnych ulepszeń.

 

BattleField 2 - Na takim serwerze co jakąś ilość zabojstw dostajemy rangi wojskowe. Można też dostać odznaczenia za wykonywanie specjalnych misji. Dodają one ciekawe ułatwienia.

 

 

 

Diablo Mod - Jest to rodzaj serwera w którym za zabijanie gracza dostajemy perk ( przedmiot ) i doświadczenie dzięki któremu możemy zdobyć wyższy poziom. Dzięki poziomom możemy rozdać punkty do statystyk. Czesto są również na owych serwerach klasy.

 

Free For All - Jest to rodzaj serwera na którym nie trzeba wykonywać celi mapy, nie trzeba grać zespołowo. Można chodzić i robić na serwerze co się chce. Jak i również można kampić.

 

Classic - Serwer klasyczny, bez żadnych modów i pluginów.

 

DeathMatch - Jest to rodzaj serwera publicznego. Każdy na każdego. Mamy respawn w losowych miejscach na mapie i mamy menu broni w którym wybieramy swoją broń. Jest to serwer do ćwiczeń.

 

ZombieMod - Polega on na tym, że ct ucieka przed Zombie w różnych specjalnie przygotowanych kampach na mapie. Jeden gracz zostaje automatycznie wybrany jako zombie, który za zadanie ma dotknąć dzięki czemu gracz z ct zostanie zarażony i będzie drugim zombie.

 

Awp - Polega on na tym, że bitwa się toczy na otwartej mapie ( często są jakieś skrzynie ). Rozgrywa się ona jedynie na AWP.

 

Surf - Polega na tym, że trzeba surfować po pochyłych ścianach. Często na niektórych serwerach chodzi o to aby szybciej przelecieć z 1 poziomu na 2 .

 

Only Aim . Serwery na których broń lezy na ziemi i trzeba nią zabić przeciwną druzynę.

 

Jail Break - Jest to serwer na którym straznicy wydają polecenia więźniom. Zazwyczaj gdy więzień nie wykona polecenia strażnik go może zabić. Więźniowie mogą się również zbuntować i zacząć atakować strażników. Maja na tyle trudno, że nie mają żadnej broni.

 

Deathrun - Jest to serwer na którym antyterroryści muszą przejść przez pole przeszkód . Mają także utrudnienia ze strony terrorysty, który może włączać pułapki.Gdy dotrą na koniec muszą się zmierzyć z terrorystą.

 

Objaśnienia :)

Bombsite - Miejsce podkładania bomby przez terrorystów. Występuje na mapie która zaczyna się na de_ np de_aztec. Są dwa miejsca na mapie jest to miejsce A i miejsce B.

Bronie w cs 1.6:

Pistolety

--usp

--glock

--deagle

--p228

--dual elite

--five-seven

Shotguny:

--benelli M3

--benelli XM1014

SMG

--MP5

--P90

--TMP

--MAC-10

--UMP45

Karabiny

--AK-47

--M4A1

--SG 552

--AUG

--FAMAS

--GALIL

--AWP

--SCOUT

--SG1/G3

--SG550 COMMANDO

Ciężki karabin maszynowy

-- M249 inaczej "krowa"

Granaty

--HE ( hejdz )

--Flashbang ( flesz )

--Smoke Grenade ( granat dymny )

--kevlar & helmet ( kamizelka i hełm

--nightivision ( noktowizor )

--Defusal Kit ( Zestaw do rozbrajania )

--Tarcza ( tylko dla CT )

 

Aktualizacja  01.03.2015 rok ;)

 

-dodane cody ( najbardziej znane )

-rozszerzone informacje o przebiegu rozgrywki

-rozszerzone informacje o broniach

Edited by ♥ » кαмιℓ « ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poradnik trochę nie dokładny, bo TT i CT w zależności od rodzaju mapy mają różne cele (nie będę opisywał jakie, bo chyba każdy wie) a Ty opisałeś tylko cele na mapach "de_".

A co do broni to w TT oprócz AK często jest też używany Galil, a w CT Famas. Dodatkowo uniwersalnymi i dosyć często spotykanymi broniami w obu zespołach jest MP5 i AWP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda Jeżeli przyszedł by tu ktoś kto pierwszy raz widzi Napis Counter-Strike 1.6 i przeczytał ten poradnik w celu pozyskania wiedzy,to dostał by informacje o jakichś 10 % procentach gry.Nie napisałeś tutaj nic o modach które, zgódźmy się są bardzo powszechne w tej części gry {nie wiem jak w innych}. i tak jak już było napisane wymieniłeś tylko cele na mapach de_.Dla mnie do kosza :stop:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I po co to? Pewnie nie grasz 4 lata i informacje dotyczące owego postu są skopiowane z wikipedi ...

 

Nawet do wikipedii nie spojrzałaś a już oskarżasz? Skopiowane? Żałosna jesteś naprawde , , ,

Edited by xTea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...