Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
Adamovsky

Justyna Kowalczyk nie wystartuje w Tour de Ski

Recommended Posts

Justyna Kowalczyk podjęła w sobotę decyzję o wycofaniu się z cyklu zawodów Tur de Ski w biegach narciarskich, który w weekend rozpocznie się w Oberhofie. Polka, czterokrotna triumfatorka TdS, informację o tym podała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

"Bardzo mi przykro, ale w zaistniałej sytuacji nie mogę wystąpić w Tour de Ski" - napisała lakonicznie na portalu społecznościowym.

Powodem są niekorzystne dla niej zmiany w programie zawodów. - To wszystko jest ukartowane - ocenił trener narciarki Aleksander Wierietielny.

Wszystko za sprawą zmian w programie imprezy. Z powodu utrzymującej się wysokiej temperatury i problemów ze śniegiem organizatorzy zdołali przygotować tylko półtorakilometrową pętlę i zdecydowali, że drugiego dnia TdS, w niedzielę, narciarki będą rywalizować w sprincie techniką dowolną zamiast w biegu na dochodzenie na 9 km "klasykiem".

Kowalczyk oceniła, że to nie fair, że po zmianie programu układ biegów wynosi 5:2 na korzyść stylu dowolnego. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej w tym sezonie Pucharu ¦wiata wygrała wszystkie konkurencje rozegrane "klasykiem". Natomiast 15 grudnia w Davos w jedynym do tej pory sprincie "łyżwą" była 25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomośc wygenerowana automatycznie.

Ten temat zostal zamkniety przez administratora lub moderatora.

Powód: Bez Powodu

Jeśli sie z tym nie zgadzasz, zgłoś to moderatorowi lub administratorowi.

Z pozdrowieniami,

Zespol Cs-StaraSzkola.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...