Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
TOBI. 8==D

Wukong

Recommended Posts

8t2m.png

Dzisiaj o Wukongu na Prośbe Blacka :p

Statystyki:

Obrażenia 54.5 (+3.2 / na poziom)

Zdrowie 435 (+85 / na poziom)

Mana 202 (+38 / na poziom)

Prędkość ruchu 345 (+0 / na poziom)

Pancerz 15 (+3.5 / na poziom)

Blokowanie zaklęć 30 (+1.25 / na poziom)

Regeneracja zdrowia 5.1 (+0.65 / na poziom)

Regeneracja many 6.95 (+0.65 / na poziom)

Historia postaci:

W Plague Jungles Kong był królem. Potrafił wykorzystywać wyjątkową magię natury, a kierowała nim ambicja. Plague Jungles były idealne dla jego rozwoju - świetnie radził sobie z wyzwaniami i problemami. Jednakże kiedy pokonał każdą przeszkodę i przeciwnika, zrobił się niespokojny. Zmartwiony, że zabrakło dla niego wyzwań, szukał rady u małpiego mędrca, żyjącego za Grand Waterfall. Ten opowiedział mu o bezwłosych małpach z północy, które swymi umysłami i siłą kształtują świat. Kong ucieszył się na myśl o tak godnych przeciwnikach i od razu wyruszył na północ z nadzieją, że mędrzec nie kłamał.

Podróżował na północ, przekroczył Southern Wastes i Great Barrier. Nieświadom istnienia League, pojawił się u bram Institute of War, gdzie trafił na medytującego Mastera Yi. Kong chciał sprawdzić, co potrafią wojownicy z północy, więc wyzwał Yi na pojedynek. Ten, zaintrygowany, zgodził się. Już po chwili Kong wiedział, że Yi go pokona. Potrzebował mentora. Poprosił Yi o to, by ten przyjął go na ucznia i pokazał cuda północnych krain. W zamian za, uczciłby swego mistrza, stając się największym wojownikiem na Runeterrze. Podziwiając jego pasję, Yi zgodził się, ale tylko pod warunkiem, że Kong przekaże kiedyś wiedzę o Wuju własnemu uczniowi. W duchu tej umowy, nadał Kongowi imię 'Wukong' i dał mu broń, pasującą do jego nietypowego pochodzenia - magiczny kostur, stworzony przez Dorana za młodu. Broń była prawdziwym arcydziełem. Po rygorystycznych ćwiczeniach, Wukong dołączył do League of Legends, by spełnić swą obietnicę i pokazać światu potęgę Wuju.

'Pierwszym krokiem do osiągnięcia mądrości i wielkości jest zrozumienie, jak niewiele wiemy'

-Pierwsza lekcja Mastera Yi

Zalety i wady:

Zalety:

- Mechanizm ucieczki.

- Harras.

- Mocny w każdej fazie gry.

- AOE skille.

- AOE CC.

- Darmow(-y/-a) AS, MS, penetracja armoru

Wady:

- Podstawowy poziom many.

- Brak CC przed 6 poziomem.

- Brak sustainu.

- Łatwy do skontrowania.

Umiejętności:

Kamienna Skóra- Zwiększa wartość pancerza i odporności na magię Wukonga za każdego wrogiego bohatera w pobliżu.Przeciętny passyw, odczuwalny dopiero w trakcje trwania team fight-u

Miażdżący Cios - Następny atak Wukonga zadaje dodatkowe obrażenia fizyczne i ma zwiększony zasięg (+125) oraz na pewien czas osłabia pancerz przeciwnika.

Dzięki temu skillowi jesteśmy prawdziwą żyletą dla przeciwników Tons of dmg, zasięg i penetracja, co więcej potrzeba ? Malphity i inni jego grubi koledzy robią w gacie.

Przynęta - Wukong staje się niewidzialny na 1,5 sekundy. Pozostaje po nim przynęta, której nie można kontrolować, a która zada po 1,5 sekundy obrażenia magiczne wrogom w okolicy

To co tygryski lubią najbardziej, czyli trollowanie ludzi za pomocą ,,S'' i ,,W''

Cios Nimbu - Wukong rzuca się w kierunku celu oraz tworzy miraże atakujące do 2 przeciwników w pobliżu, zadając każdemu z nich obrażenia fizyczne.

Skill umożliwiający nam harrassowanie przeciwnika

Cyklon - Kostur Wukonga rośnie, a ten obraca nim, zadając obrażenia i wybijając przeciwników w powietrze. Wukong zyskuje prędkość w czasie działania zaklęcia.

Skill, który sieje spustoszenie w team fight-ach i pozwala odmienić los walki na linii

Skill order:

kkr2.png

Od buffa Q (+125 zasięgu) opłaca się maksować tylko Q. Po nim oczywiście E, gdyż z W nic lepszego nie wyciągniemy i oczywiście kiedy możemy to dajemy punkty w R.

RUNY:

qrhv.png

Przedmioty:

Podaje tylko przedmioty, w które warto wyposażyć naszą małpkę, nie gotowe buildy, gdyż każda gra jest inna i trudno jest zrobić jeden build na każdy mecz.

Offensywne

zdep.png - Najmodniejszy przedmiot w sezonie 3 daje fajnego boosta do speeda i przyjemnego slowa, ale osobiście preferuje BT.

0p1w.png - Obszarowe obrażenia oraz przyjem

7kh9.png - Penetracja, CDR, AD

g7qp.png - Tons of DMG i porządny sustain.

0vyj.png - świetny item, który pozwala na zdjęcie wszystkich CC jednorazowo, a ponadto dostajemy dodatkowe MS na kilkia sekund.

Defensywne

u85.gif - ¦wietny item dający sporo HP i armoru, a dodatkowo posiada passyw, który współgra z naszym ultem.

8pl.gif - Chyba najmodniejszy item w obecnej mecie.

qhlw.png - Item dający 100armoru i passyw, który odbija obrazenia

w0q0.gif - Ostatnio chyba najlepszy item przeciwko AP-ekom. Daje nam sporo MR, AD i passyw, który nie raz pozwoli nam wytrzymać combo.

fj7x.png - Osobiście nie lubie tego itemków, ale mam do niego i jego perma slowa respekt

Buty:

1.0pra.png2./ucx.gif2./cybd.gif

1.Butki przeciwko AD, głównie kupowane przeciwko przeciwnikowi na linii, gdyż ta porcja armoru nic więcej nie wniesie w pó¼niejszej fazie gry

2. Chyba najneutralniejsze buty w grze, można je składać na każdego championa w lidze. Bardzo dobre przeciwko CC, a dodatkowo daje magic resista

3.Bardzo sporadyczny wybór. jeżeli w swoim buildzie nie uwzględniasz dużej ilości na CDR, gorąco polecam, gdyż pamiętajcie, że niskie CD to podstawa na wukongu

Etapy gry:

Early Game:

Udajemy się na Solo top-a / Mid-a (W obecnej mecie często można spotkać mankeya również na midzie).

Zależnie na kogo gramy. Od 2/3 poziomu zaczynamy harrasowanie.

Mid Game:

Mid Game, czyli żółciutkie bananki dla naszego Wukong-a. Zaczyna się chodzenie w pięciu i pierwsze team fight-y, gdzie z naszym ultem jesteśmy wyśmienici. Staramy się castować ulta w jak najwięcej osób, nie zapominając o focusowaniu carrych.

Late Game:

Ostatni etap gry. nasz champion jest bardzo potężny w tej fazie co pozwala nam na niszczenie systemu z użyciem naszego bambusa. Trzymamy się grupą z teamem, gdyż jeden błąd może przekreślić szanse na zwycięstwo.

To tyle. UFF napisałbym więcej ale mi się już nieche :p

Dosyć wyczerpujący temat, ponieważ posiadam dużą wiedzę na temat wukonga

:p

Narka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomośc wygenerowana automatycznie.

Ten temat zostal zamkniety przez administratora lub moderatora.

Powód: Stare/Brak Zainteresowania

Jeśli sie z tym nie zgadzasz, zgłoś to moderatorowi lub administratorowi.

Z pozdrowieniami,

Zespol Cs-StaraSzkola.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...