Jump to content
--:--
Cs-StaraSzkola.pl Sieć serwerów multiplayer
Sign in to follow this  
Creasted

Poradnik Nr4. Na Temat MT2.

Recommended Posts

Koń - czyli co wiedzieć należy

Informacje tu zawarte sporządzono na zasadzie najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami - FAQ. W pierwszej kolejności przypomnijmy, że w Metin2 podobnie jak w innych grach MMORPG przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi krainami bywa długie i uciążliwe. W celu skrócenia podróży jak i urozmaicenia walki wprowadzono konia. Zwierzę to na początku przydatne wyłącznie jako wierzchowiec pomagający w szybszym dotarciu do celu z czasem i awansowaniem na kolejne poziomy staje się pomocny w walce i rozbijaniu Metinów.

1. Jak wejść w posiadanie konia?

Własnego konia możesz mieć już po zdobyciu 25 lvl postaci. Przy czym w jego chwilowe posiadanie możesz wejść także wcześniej. W tym celu wystarczy zdobyć bilet konny i udać się do stajennego, u którego wynajmiesz wierzchowca na 10 min. Pamiętaj jednak, że gdy z niego zsiądziesz zniknie!

2. Wytłumacz w takim razie jak mieć konia na własność?

Jak już wcześniej wspomniałem w pierwszej kolejności musisz zdobyć 25 lvl postaci. Następnie zaopatrz się w medal konny z którym udasz się do stajennego w 2 wiosce. U stajennego wybierasz odpowiednią opcję po czym zaczynasz zadanie którego celem jest zabicie 20 Dzikich łuczników w ciągu 30 minut (Niestety przy tej misji nie może tobie nikt pomagać, no chyba, że za pomoc uznamy informowanie o pojawiających się Dzikich łucznikach co jest rzecz jasna dozwolone).

Po wykonaniu misji udajemy się do stajennego i zdajemy mu raport. Od teraz stajenny ma 24 godziny na przygotowanie obrazka konnego, za którego odebranie zapłacimy dodatkowo 100.000 yang.

3. Jakie są rodzaje koni?

Koń zwykły - służy do jazdy, szybszego przemieszczania się. ¯ywi się sianem i jesteś w jego posiadaniu po wykonaniu misji z dzikimi łucznikami.

Koń bojowy - służy nie tylko do jazdy, ale można z niego atakować. ¯ywi się marchewką.

Koń militarny - jest najlepszym rodzajem konia, ma te same właściwości co niższe poziomy konia oraz 2 do 4 skili atakujących. ¯ywi się żen - szeniem.

4. Jak zwiększyć poziom konia?

a.) Poziom 2 -10

Posiadając konia zwykłego masz możliwość raz dziennie robić misje zwiększające jego poziom. W tym celu musisz zaopatrzyć się w medal i udać się do stajennego. Ten zleci tobie misje polegającą na przejechaniu przez określone i zaznaczone na mapie punkty. Jeżeli nie uda się tobie wykonać misji to nie straacisz medalu konnego.

b.) Koń bojowy - Poziom 11

Po wbiciu 10 poziomu konia mamy możliwość podwyższenia klasy naszego konia na bojowego. W tym celu udajemy się z medalem do stajennego i wybieramy odpowiednią opcję. Ten da nam misję, którą możemy wykonać w grupie o ile jesteśmy jej założycielem. Misja ta polega na zabiciu 100 Pustynnych Łuczników lub Wężowych Łuczników (sumowane są oba rodzaje moobów), występują one na pustyni oraz wylatują z metinów na 45lvl.

Jeżeli udało nam się misje wykonać to po zdaniu raportu stajennemu ma on 24 godziny na przygotowanie księgi konia bojowego. Gotową kupimy od niego za 500.000 yang po czym możemy cieszyć się bojowcem i atakować z konia.

UWAGA: jeżeli nie zdążysz wykonać misji twój medal konny przepadnie!

c.) Poziom 12 - 20

W tych misjach należy bić z siodła określone w dzienniczku potwory. Pamiętaj przy tym aby nie zsiadać z konia bo misja nie zostanie zaliczona.

* 12 poziom konia - 5x Bo

* 13 poziom konia - 5x Chuong

* 14 poziom konia - 10x Elit. Ork. Generał

* 15 poziom konia - 10x Czarny Ork

* 16 poziom konia - 10x Ezoteryczne Dręczyciele

* 17 poziom konia - 10x Szpon. Trujący Pająk

* 18 poziom konia - 20x Pustynny Zawadiaka

* 19 poziom konia - 10x Lodowy golem

* 20 poziom konia - 20x Walczący Tygrys.

d.) Koń militarny - Poziom 21

Podobnie jak w misji na bojowca i tu w wykonaniu zadania może pomagać ci grupa o ile jesteś jej założycielem. Misja ta polega na udaniu się do wieży demonów i zabiciu 300 Demonich Łuczników w ciągu 30 minut.

Po udanej misji zdajemy stajennemu raport, odczekujemy maksymalnie 24 godziny na wyrobienie księgi wojskowego konia po czym płacimy 1.000.000 yang i cieszymy się koniem militarnym.

5. Koń militarny i jego umiejętności.

Cięcie z siodła:

W umiejętność warto dać 1 pkt. Gdy otaczają nas potwory, dzięki tej umiejętności można łatwo uciec. Cięcie polega na ataku podczas jazdy w prawo i lewo po 1 razie. Od 50 lvlu postaci.

Stąpnięcie konne:

W umiejętność można dać 1 pkt a potem można po fali i ten rozwijać. Jest to coś podobnego jak szarża u wojownika body, ale konna. Dodaje 50 szybkości poruszania do tego dochodzi możliwość omdlenia przeciwnika. Od 52lvlu postaci.

Fala mocy:

Atak obszarowy atakujący moby wokół postaci. Od 55lvlu postaci.

Burza strzał:

Skill występujący wyłącznie u ninji, polega na wystrzeleniu kilku strzał w kilku moobow (na podobnie zasadzie jak deszcz strzał z tą różnicą iż każda strzała omdlewa).

6. Jak podnosić umiejętności konne?

Umiejętności konne możemy podnosić poprzez czytanie Instrukcji Jazdy Konnej. Umiejętności konne działają tak samo jak zwykłe umiejętności. Umiejętność wchodzi na Poziom Mistrzowski przy 20 pkt.

UWAGA: Instrukcje jazdy konnej można czytać po 50lvlu, nawet gdy nie mamy konia militarngo. Punkty się zgromadzą i gdy już będziesz miał konia to będziesz mógł wydać punkty na umiejętności konne. Maksymalny poziom umiejętności konnych to M1.

7. Jak zwiększyć szanse przywołania konia?

Szansę na przywołanie konia zwiększamy czytając Instrukcje Oswajania Konia. Poniżej tabelka przedstawiająca poziom przywołania i procentową szansę na przywołanie naszego wierzchowca:

* 0 poziom przywołania = 10%

* 1 poziom przywołania = 15%

* 2 poziom przywołania = 20%

* 3 poziom przywołania = 30%

* 4 poziom przywołania = 40%

* 5 poziom przywołania = 50%

* 6 poziom przywołania = 60%

* 7 poziom przywołania = 70%

* 8 poziom przywołania = 80%

* 9 poziom przywołania = 90%

* 10 poziom przywołania = 100%

8. Czym karmić konia?

* Koń zwykły - siano, dropi z moobów mających poziom większy niż 25

* Koń bojowy - marchew, dropi z moobów mających poziom większy niż 35

* Koń militarny - czerwony żeń - szeń, dropi z moobów mających poziom większy niż 50

9. Co zrobić jeżeli koń zdechł?

Wystarczy zaopatrzyć się w zioło z lochu małp - dropi ono z tamtejszego bosa. Z ów ziołem udajemy się do stajennego i wskrzeszamy naszego konia.

* Koń zwykły - zioło z lochu łatwych małp

* Koń bojowy - zioło z lochu normalnych małp

* Koń militarny - zioło z lochu trudnych małp

Jeśli Wam się podoba. To Stawiajcie Piwka xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomośc wygenerowana automatycznie.

Ten temat zostal zamkniety przez administratora lub moderatora.

Powód: Stare/Brak Zainteresowania

Jeśli sie z tym nie zgadzasz, zgłoś to moderatorowi lub administratorowi.

Z pozdrowieniami,

Zespol Cs-StaraSzkola.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...