Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

TaMeR

Problem z prezentami

Polecane posty

Temat: Z góry piszę że nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi mi o te rozwiązania matematyczne.

Problem: Chodzi o to że to miało być jako dodatek do gry, takie rozluźnienie, lecz ludzie nie umieją z tego skorzystać.

Opis: Ludzie zaczęli oszukiwać, liczyć kalkulatorem i ta zabawa straciła już sens. Pojawia się równanie matematyczne a po 3 sekundach ze 3 osoby już mają odpowiedzi. Ten przypadek zauważyłem tylko na równaniach dodawania i odejmowania. Teraz zadam takie pytanie, na udowodnienie. Dlaczego przy równaniach z mnożeniem wyniki nie są rozwiązywane? Przecież jak ktoś jest taki matematyk, że umie po 3 sekundach dodać 4/5 nie zawsze łatwe liczby, to mnożenia nie potrafi rozwiązać w dwa lub 3 razy krotnym czasie jak dodawanie czy odejmowanie?

Moja propozycja: Są dwa wyjścia, albo usunąć kompletnie te zagadki albo dodać takie na myślenie. Bo co to za gra jak ludzie oszukują? Niech szanse mają wszyscy taką samą, a nie. Co wszyscy mają liczyć na kalkulatorach? To ma mieć takie zadanie? Szkolić nas w posługiwaniu kalkulatora?

PS. Ten sam problem zaobserwowałem na serwerze PaintBall.

[ Dodano: 2014-09-27, 11:41 ]

reff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Były propozycje pytań, np. "Stolica Polski", ale odpadła propozycja.

2. Skoro inni używają kalkulatora, to sam używaj.

3. Jeśli przeszkadza Ci równanie matematyczne to się nie patrz na nie.

4. Uważasz, że korzystają osoby z kalkulatora przy dodawaniu i odejmowaniu, bo wynik pojawia się po kilku sekundach, to dlaczego nie mieli by korzystać z niego podczas mnożenia (odp. na Twoje pytanie)? Może nie mają opcji mnożenia w kalkulatorze lub nie wiedzą co to znaczy *.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Skoro inni używają kalkulatora, to sam używaj.

No ty chyba śmieszny jesteś. To na tym ma polegać? To już to lepiej skasować. Ktoś gra na czitach to i ja mam grać? Twoja odp. jest na poziomie podstawówki.

4. Uważasz, że korzystają osoby z kalkulatora przy dodawaniu i odejmowaniu, bo wynik pojawia się po kilku sekundach, to dlaczego nie mieli by korzystać z niego podczas mnożenia (odp. na Twoje pytanie)? Może nie mają opcji mnożenia w kalkulatorze lub nie wiedzą co to znaczy *.

Ponieważ jest kolejność wykonywania działań? Jakoś nikt tak szybko nie mnoży jak rozwiązuje dodawanie. Dla matematyka co umie szybko dodawać nie ma problemu też szybsze mnożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci miałem odpisać? K...a gościu jak Ci to przeszkadza to olej te równania, trzeba było interweniować jak wymyślali ten pomysł, a nie teraz problemy robisz. Czytając to mam wrażenie, że płaczesz, bo inni korzystają z kalkulatora czy telefonu, a Ty biedny musisz w pamięci liczyć... Jak dla mnie szukanie dziury w całym, zamknijcie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z ta wypowiedzia,imo jest to bardzo niesprawiedliwe,w stosunku do graczy,ktorzy nie oszukuja,liczac kalkulatorem ; )

Moja propozycja jest taka,aby to po prostu calkowicie usunac i przez jakis czas nie dodawac tego "eventu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...