Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

OxEdaN2

Sprawy dotyczące wstawiania oraz robienia ss + demo

Polecane posty

Witam od dłuższego czasy przyglądam się jakości ss oraz ich czasem wstawiania i tutaj chciałbym aby na tym polu działania trochę się poprawiły.

Pierwsza sprawa jest taka że jakość ss na serwerowni w ogóle się nie poprawiła jak na razie nie wprowadzono modelu TGA i nadal króluje stary dobry BMP. Draw fov jest tak banalnie wyczyścić że nawet 12 dzieciak sobie poradzi. Dodanie do ss napisu Orientuj się w dolnym lewym rogu jest komiczne moim zdaniem. To powinno być zamienione na napis który powinien znajdować się na środku lub na górze ekranu. Napisy powinny być w kolorze zielonym z dokładna datą, godziną, Graczem który jest banowany, adminem banującym oraz na serwerowni na jakiej zostały one wykonane to zmniejszy ilość oszustw. Kolejna sprawa jest taka iż czas wstawiania ss jest w ogóle nieokreślony przeglądałem dział dd2 i tam zdarzają się przypadki i to dość częste że gracz otrzymując ss o godzinie 12 wstawia je dopiero o 18 takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Powinno się jasno określić że gracz banowany ma czas na wstawienie ss max 1h to i tak dużo czasu patrząc na to że niektóre serwerownie zaniżają to do 30 min to też powinno zmniejszyć ilość oszustw np na draw fov,foa,smooth, bone, hitbox które stały się bardzo często używane w ostatnim czasie ponieważ do przerobienia takiego ss są to 3-4 pixele i w większości przypadkach nie mają wpływu na rozmiar jak i na kompresję a czas modyfikacji się dostosowywuje. To tyle jeśli chodzi o screen.

Następną sprawą jaką chciałem poruszyć to jakość HLTV jest ono po prostu tragiczne. Demo jakie jest nagrywane na tej serwerowni jest ostanią linią obrony przez oszustem a jego możliwości są cholernie (przepraszam) ograniczone a skuteczność tym bardziej. Zaczęło się to wtedy kiedy chciałem sprawdzić jednego z graczy na DD2. Włączając demko i po wpisaniu komendy dem force demo odtwarzało się bez zastrzeżeń ale kiedy doszło host frame wtedy pojawiły się problemy. Demo nagle lagowało był tak zwany pokaż slajdów coś na wzór spadków fps do poziomu 8-12 nie byłem wstanie nic dostrzec nawet gdy celownik skakał po modelu uznał bym to za coś normalnego i to jest największym dramatem tej serwerowni że ostania i jedyna ostoja nie działa prawidłowo. Na dzień dzisiejszy dem force nie wystarcza i do sprawdzenia jakości gracza dokłada się inne komendy oraz poszczególne opcje ten kto używa CLDP wie o czym mówię. Dla tego zgłaszam te naruszenia aby coś zmienić ponieważ nie można cały czas kroczyć udeptaną ścieżką która kiedyś się sprawdzała. Trzeba zmienić standardy trzeba zaoferować graczom poczucie jakości i wysokiego bezpieczeństwa aby zachować ich przy sobie. Macie dobrze prosperującą serwerownie mowa tutaj głównie o DD2 i aby nadal ten stan rzeczy się utrzymywał musicie wiele zmienić. Kończę moją wypowiedź :) i będę wdzięczny kiedy każdy Admin oraz także gracze się z nim zapoznają i wypowiedzą się co do zasugerowanym zmian. Pozdrawiam OxEdaN2 :8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skomentowałeś co jest, ale nie zasugerowałeś ewentualnych zmian. Co do czasu na wrzucenie screenshotów, powinien być z góry ustalony jednak nie 30min, ponieważ widziałem sytuację w której prędkość uploadu była tak niska że gracz po prostu by nie zdążył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godzina to mało, załóżmy że jest godzina 2:00 i gracz dostaje ssy.

Myśli sobie ' a dobra, rano sobie wstawie bo nie mam już siły ' a wtedy będzie za późno.

Czas oferowałbym 12 godzin.

Napisy powinny być w kolorze zielonym z dokładna datą, godziną, Graczem który jest banowany, adminem banującym oraz na serwerowni na jakiej zostały one wykonane to zmniejszy ilość oszustw.

To jest raczej zbędne, wszystko widnieje w amx'bans ( UBT da sobie spokojnie z tym rade ).

Problemów z HLTV osobiście nigdy nie zauważyłem a od czasu do czasu jakieś demko obejrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając to byłem gdzieś w siódmym niebie pewnie daleko wszystko przeoczyłem. Zmiana treści wyświetlanej informacji oraz jej umiejscowienia, zmiana formatu zapisywanych plików, zmiana wymaganego czasu na wrzucenie screeów. Na pewno pomoże. Co do hltv na razie się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shielo

Jak byś chociaż trochę znał się na amxbans to byś wiedział że gracza jak ucieknie można zbanować z konsoli adminowej na serwerze... -,-

Więc "Orientuj Się" ma zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat!

Dzisiaj posiedziałem trochę nad SS-ami i prawdą jest, że można zrobić z nimi wiele, za wiele...

Jestem jak najbardziej za tym żeby ograniczyć czas wstawiania SSów do max 35 minut, darujmy sobie polemikę na temat problemów z uploadem dlaczego? A no dlatego, że przeważnie ssy ważą 30 MB a to przekłada się:

128kb/s(16kB/s) - około 32 minut (1920 sekund)

256kb/s(32kB/s) - około 16 minut (960 sekund)

512kb/s(64kB/s) - około 8 minut (480 sekund)

1Mb/s(128kB/s) - około 4 minut (240 sekund)

Jeżeli gracz dostaje ssy to ma je wstawić a nie postanawiać, że umieści je za dzień, dwa czy tydzień bo dostał bana o 2 rano. Co jeszcze to naprawdę wątpię, że w obecnych czasach ludzie mają łącza 128kb czy mniejsze.

Podsumowując, trzeba diametralnie skrócić czas na wstawianie ssów do totalnego minimum żeby ukrócić łańcuch mistrzom kolorowania pikseli i Smart Timestampa.

Może również Lucia Hallucination na serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12h zostanie i nic tego nie zmieni. Niektórzy mogą mieć problem losowy z nimi, więc opcjonalnie 12h wystarczy.

Lucia to ostatni najgorszy pomysł z możliwych... Temat zamykam, żebyście nie spamowali, PimPuś się wypowie w swoim czasie.

_cl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...