Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

KsMiLoF

Laptop szybkie przegrzewanie . Pomocy co kolwiek ?

Polecane posty

Witam otóż od miesiąca gdzieś mój laptop Acer Aspire 7741G przegrzewa się makabrycznie , gdy pogram w cs:go przez no około minuty to jego temperatura przekracza nawet 60 stopni ... Laptopa mam od 3 lat . A do tego nie muszę nawet grać i tak się przegrzewa . Co zrobić przeczyścić ? Czy pasty wymienić czy co ? Niech sie wypowie ktoś kto ogarnia temat czyszczenia laptopów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy go ostatnio czyściłeś z kurzu?

Najprostrza sprawa to wyczyszczenie tego co znajduje się w środku ;)

Jeśli nie pomoże pomyślimy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra miała ten sam problem z tym, że ona miała go dopiero 3 miesiące i też się przegrzewał. Kupiliśmy podkładkę chłodzącą ale to nic nie dało. Znaczy dało ale w małym stopniu. Po wymianie pasty termoprzewodzącej wszystko pięknie śmiga. Twój ma 3 lata a więc prowizorycznie wyczyściłbym całe chłodzenie, może się tam znajdować kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden . Próbowałem go otworzyć lecz 2-3 śrubki ( nie wiem jak to określić ) zakręciły się , okręcają się więc nie mogę go otworzyć a na chama nie będę rwał bo coś pęknie to plastik jest więc coś pęknąć może w każdej chwili .. No to jak mam go wtedy wyczyścić ? sprężone powietrze ? + nigdy go nie czyściłem go była gwarancja więc nie otwierałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprężone powietrze nie zrobi całej roboty. Możesz psiknąć tym powietrzem w wylot ciepłego powietrza, ale to za dużo nie da. Podejrzewam jednak że po 3 latach będzie to wina zużytej pasty. Jednak jak boisz się otwierać to zawsze możesz dać do jakiegoś serwisu, ale na pewno będzie się to wiązało z kosztami. Najlepiej byłoby gdyby Ci się udało go otworzyć. Jednak plastiki są delikatne. Musisz robić to z wyczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zrobić z wyczuciem . Spróbuje . Też sądzę że to wina Taśmy ale może to kurz ? 3 lata nie był czyszczony ani razu przecież wyczyszczę i zobaczę jak będzie chodzić jeśli pomoże zwykłe przeczyszczenie to luuz jak nie to zapytam się ile nowa taśma itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 lata problem jest zazwyczaj jeden przegrzewanie polegania na braku pasty i trzeba nałożyć nową pastę wymienia się ogółem co 2-3 lata. Oczywiście wyczyszczenie komputera coś da ale nie na długo. Trzeba jak najszybciej wyczyścić i nałożyć nową pastę. Jak się na tym nie znasz to lepiej nie nakładaj pasty bo nadmiar pasty może się rozlać po procesorze a mała ilość pasty to wtedy się szybciej przegrzewa... Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy słuchaj masz moim zdaniem Dwa wyjścia.

Pierwsze wyczyszczenie laptopa od wewnątrz bo przyczyną może być kurz który blokuje dopływ powietrza do wiatraczka. Lub tak się dzieje jak blokujesz wylot powietrza.

Druga pójść do jakiegoś specjalisty niech on się wypowie czemu tak się dzieje.

Na dwóch laptopach w moim domu jest to samo ;/ jeden nowy strasznie a masakrycznie szybko się nagrzewa a drugi od razu po odpaleniu menu lola ;xxx Sprawdź model zasilacza lub go wymień może w tym też tkwi problem nie mam pojęcia ;) podałem trzy propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź model zasilacza

Co ma piernik do wiatraka?

Wykonaj czynności które Ci napisaliśmy. Najpierw sprężone powietrze, jak nie pomoże to taśma, ewentualnie pasta na procku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj czynności które Ci napisaliśmy. Najpierw sprężone powietrze, jak nie pomoże to taśma, ewentualnie pasta na procku.

Co da sprężone powietrze?? Trzeba dobrze wyczyścić komputer czyli rozkręcić i każdą część pędzelkiem czyścić oczywiście każdą część trzeba wymontować od płyty głównej i od razu byś sprawdził czy jakaś taśma nie jest naderwana i czy nie jest pasa jeszcze. Sprężone powietrze nic nie daję tylko kurz jeszcze bardziej wleci pod części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem bo miałem pełno syfu w nim kurzę itp i po prostu wiatrak masz w kurzu i zasyfiony i nie działa tak jak ma działać. Przeczyść to sprężonym powietrzem i będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj albo jutro pójdę po nową pastę " Silver 5 " w Komputroniku jest po 35zł czy jakoś tak a oceny ma bardzo dobre . Więc wymienię baterie i wyczyszczę go całego a jśli to nci ni da to cóz do serwisu jakiegoś dam czy coś i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pasty i wyczyszczeniu Komputera nie powinien ci się już przegrzewać bo to są najczęstsze przyczyny przegrzewania procesora. I tak pasta silver 5 jest bardzo dobra lepiej dać więcej i mieć na dłużej niż kupić jakąś kijową i zaraz ten sam problem. A i uważaj przy nakładaniu pasty żeby nie było za mało lub za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem że albo za mało nałożę tej pasty albo za dużo ale najpierw będę musiał go otworzyć . Bo te 3-4 śrubki się zrąbały i nie chce si otworzyć skubany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakoś właśnie dać rady otworzyć przeczyścić go od środka i nałożyć pasty tak w sam raz na pewno jest pokazane jak trzeba nałożyć pastę na YouTube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

model zasilacza lub go wymień może w tym też tkwi problem nie mam pojęcia ;) podałem trzy propozycje.

JPDR wymieniać zasilacz WBUDOWANY W PŁYTĘ GŁÓWNĄ od laptopa? GENIUSH. To już specjalisto wysokiej klasy lepiej kupić nowego laptopa.

Znalazłem film od DawidaN (jakby ktoś nie wiedział jeden z najlepszych informatyków w swoim fachu).

iframe width="480" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/RRQHFD7Ofkk?feature=oembed" frameborder="0">
Tutaj mas wszystko pięknie opisane.

Co do sprężonego powietrza to ono jest tylko do czyszczenia klawiatury. Jeżeli puścisz je do wylotu powietrza oczyścisz tylko wiatraczek pchając kurz dalej do laptopa, co mu jeszcze bardziej zaszkodzi.

Jeżeli chodzi o tą pastę silikonową, to nie wymieniając jej przez 3 lata zrobił się z niej "beton" co tylko przeszkadza procesorowi i bardziej go nagrzewa. Nałóż jej tyle co ziarnko grochu, bo dużego procka nie masz wsadzonego :)

Ogólnie rozważył bym na twoim miejscu kupno DOBREJ podkładki chłodzącej polecam tą http://www.okazje.info.pl/km/komputery/thermaltake-massive-23-lx-cln0015,szczegoly.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w bios i przywróć ustawienia domyślne.

PimP517, Po co do biosa i ustawienia przywracać. Co ma do bios do przegrzewania laptopa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

virtuoz, no trochę może mieć. Jeżeli ma niewłaściwie podkręcony procesor to przegrzewanie się jest normalne. Nic się nie stanie jak przywróci ustawienia domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KarQ, Wiesz jak się ktoś na tym nie zna to nie możliwe że mógł podkręcić procesor. Ale niech spróbuje. Ale po 3 lata to najbardziej prawdopodobne że to pasta pod procesorem. Ja wymieniam co jakieś 2-3 lata pastę i nie przegrzewa się. A i oczywiście trzeba sprzątać komputer raz na miesiąc bo on też potrzebuję mieć czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...