Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

TaMeR

problem z internetem ?!

Polecane posty

Witam [you],

Od razu przejdę do sedna sprawy. Chodzi mi o to że mam 12 mb/s szybkości internetu. Posiadam także router, i mam podział na pół tej prędkości, czyli po 6 (na mój komputer - reszta na na drugi komputer + telefony). Moje siostry mają taką samą prędkość jak ja internetu, a mogą oglądać filmy na full screenie, a ja nawet na małym ekranie mam lagi. :/ To nie jest chyba wina internetu, bo w cs mam ping 10 (max 30 jak siostry oglądają filmy, no chyba że tak jak teraz problemy na codzie). Co mogę zrobić aby przy słabej jakości (ok. 500-600 kbps), filmy transmisje meczów z mundialu na sport.tvp.pl był bez lagów? Proszę was o pomoc. A i jeszcze jedno. Jak miałem 2 mb/s to takie same miałem lagi, więc kupiłem większy, w cs jest efekt ale w filmach i transmisjach nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o strony typu YT to polecam włączyć film i poczekać aby się zbuforował trochę i potem go oglądać a co do transmisji na żywo musisz boczytać na necie ;p

kiedyś miałem taki problem i się okazało że to była wina avasta więc go odinstalowałem i zainstalowałem se AVG no i wszystko pięknie cacy śmiga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj model karty graficznej. Możliwe, że przez nią filmy w wysokiej jakości się "tną".

Aby oglądać filmy wysokiej jakości w przeglądarce bez buforowania powinien wystarczyć download 400-1000kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlackDead, tu masz wszystkie informacje, ja jestem ciemny w te klocki więc dam ci wszystko na screenie

post-3996-1419128289,41_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlackDead, tu masz wszystkie informacje, ja jestem ciemny w te klocki więc dam ci wszystko na screenie

Do filmów powinna wystarczać.

W jaki sposób objawiają sie te "lagi" filmów?

One się zacinają czy ewidentnie za wolno pobierają i musisz czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przycina mi się transmisja oraz filmiki na dalymation (przy najgorszej jakości jest ok., ale wiadomo, nie kupiłem lepszego neta aby mieć taki sam efekt)

[ Dodano: 2014-06-30, 12:06 ]

reff

[ Dodano: 2014-07-01, 15:44 ]

Pomożecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BoveR, Przeczyść dane przeglądarki cookie itd. pamięć podręczną ( Te nie potrzebne jak na chrome ) Ja mozilla dokładnie ci nie napiszę i wtedy napisz czy coś pomogło ;p

Narka :) Miłej nocy. WSZYSTKIM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ta karta, którą znalazłem http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/FX+5500/-/128 z pamięcią UWAGA 128 mb z taktowaniem 275mhz, to już coś jeżeli ona pozwala Ci oglądać mecze z lagami w dodatku na ŻYWO.

Widzę tylko dwa rozwiązania, na załączonym screenie masz widoczne odświeżanie monitora z częstotliwością 60, spróbuj ją przestawić na 80 (myślę, że maxymalnie tyle twoja karta wyciągnie).

Jeżeli to nie pomoże radzę kupić nową kartę, myślę, że 512 pozwoli Ci już nawet na jakość HD :)

@EDIT:

ewentualnie trochę nowatorski sposób, ustaw rozdzielczość ekranu na 800x600 zwiększ odświeżanie monitora do 85/90, wyłącz synchronizację pionową, ustaw kartę na maxymalną wydajność. To się może udać, ale nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na załączonym screenie masz widoczne odświeżanie monitora z częstotliwością 60, spróbuj ją przestawić na 80

Powiesz dokładnie co mam zrobić i gdzie? Nie jestem informatykiem, dla mnie to czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz system Win XP, a więc zrób tak:

1. Klikasz na pulpit Prawym przyciskiem myszki i opcja "właściwości"

2. Potem zakładka "Ustawienia" i Opcja zaawansowane, potem zakładka "Monitor"). i masz takie coś jak "Częstotliwość odświeżania ekranu", standardowo jest 60, więc zmieniasz na 80, a jeżeli twoja karta nie da CI 80, co bierzesz największą optymalną jaką Ci pociągnie, np. 75/70

http://cs-guide.net/czestotliwosc-odswierzania/ Tutaj masz wszystko pięknie opisane z obrazkami.

TADAM, krok pierwszy zaliczony!

Teraz wyższa szkoła robienia hałasu.

Krok DRUGI:

1. http://www.dobreprogramy.pl/NVIDIA-System-Tools,Program,Windows,18974.html Zainstaluj ten program do karty graficznej.

2. Znajdź, albo wpisz w googlach, gdzie wejść, żebyś był w PANELU STEROWANIA KARTĄ GRAFICZNĄ.

3. Jak już znajdziesz się w panelu będziesz mógł grzebać przy karcie graficznej, znajdziesz tam opcję "Synchronizacja pionowa", musisz ją wyłączyć, więc zmieniasz wartość "włączona", na wyłącz, lub "on' zmieniasz na "off".

4. W opcjach karty znajdziesz również suwak który masz przestawić wg. tego filmiku

iframe width="480" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/UnKTIf0VcHY?feature=oembed" frameborder="0">

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz system Win XP, a więc zrób tak:

1. Klikasz na pulpit Prawym przyciskiem myszki i opcja "właściwości"

2. Potem zakładka "Ustawienia" i Opcja zaawansowane, potem zakładka "Monitor"). i masz takie coś jak "Częstotliwość odświeżania ekranu", standardowo jest 60, więc zmieniasz na 80, a jeżeli twoja karta nie da CI 80, co bierzesz największą optymalną jaką Ci pociągnie, np. 75/70

http://cs-guide.net/czestotliwosc-odswierzania/ Tutaj masz wszystko pięknie opisane z obrazkami.

TADAM, krok pierwszy zaliczony!

Teraz wyższa szkoła robienia hałasu.

Krok DRUGI:

1. http://www.dobreprogramy.pl/NVIDIA-System-Tools,Program,Windows,18974.html Zainstaluj ten program do karty graficznej.

2. Znajdź, albo wpisz w googlach, gdzie wejść, żebyś był w PANELU STEROWANIA KARTĄ GRAFICZNĄ.

3. Jak już znajdziesz się w panelu będziesz mógł grzebać przy karcie graficznej, znajdziesz tam opcję "Synchronizacja pionowa", musisz ją wyłączyć, więc zmieniasz wartość "włączona", na wyłącz, lub "on' zmieniasz na "off".

4. W opcjach karty znajdziesz również suwak który masz przestawić wg. tego filmiku

iframe width="480" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/UnKTIf0VcHY?feature=oembed" frameborder="0">

zgadzam się z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DeMoN.!?, teraz robię krok drugi. On nie spowoduje żadnych uszkodzeń na komputerze? Bo antywirus chce aby miał tego świadomość. A i jeszcze do pierwszego kroku to mam taką rozwijaną listę i tam mam 60, 70,72 i 75. czyli nic więcej nie da rady zrobic ?

@edit: karqu tu są nie zaliczane posty ;)

[ Dodano: 2014-07-04, 09:54 ]

i nie mam tego w swoim panelu

Synchronizacja pionowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spowoduje, a antywirus to pewnie avast :)?, jeżeli tak to wyrzuć komputer przez okno :3 :lol: .

Tak nic więcej nie da rady zrobić, ustaw 75 jeżeli możesz.

Jak nie masz "Synchronizacja pionowa", to może piszę samo "Synchronizacja", albo po angielsku "Vertical Sync"

CO do avasta to serio go odinstaluj, i zainstaluj o wiele lepszego COMODO, albo pandę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DeMoN.!?, ok. A co do tej synchronizacji to powaznie nie mam. Na internecie pisali ze mam wejsc w panel sterowania nvida a tam nic takiego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, ona nie jest taka ważna, może polepszy CI wydajność o 10%, a teraz jak Ci się ogląda/gra?, więcej fps i w ogóle jest lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...