Jump to content
--:--
Cs-StaraSzkola.pl Sieć serwerów multiplayer
Sign in to follow this  
wolfnh

Piętnaste urodziny Counter-Strike'a

Recommended Posts

Piętnaste urodziny Counter-Strike'a

Dokładnie piętnaście lat temu, 19 czerwca 1999 roku odbyła się premiera pierwszej wersji popularnej gry online typu First Person Shooter, Counter-Strike. Przez ten czas CS wywalczył sobie miano bez wątpienia jednego z najbardziej popularnych oraz grywalnych tytułów w swoim gatunku. Counter-Strike to także gra, która niemalże od samego początku swojego istnienia ma spory udział w e-sportowym rynku.

Przez piętnaście lat ukazało się kilka róznych wersji CS-a. Pierwszy był Half-Life: Counter-Strike. Później pojawiały się takie edycje jak Condition Zero, Source czy ta, która jest najpopularniejsza aktualnie - Global Offensive. W Azji popularne były także wersje oznaczone jako Online oraz Online 2. Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999 i będąca modyfikacją („modem”) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Rozgrywka w Counter-Strike'u opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite'u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników.

Gra dostała wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam. Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych, na których znajdował się do 2012 roku. Od tej pory na scenie e-sportowej rozgrywane są turnieje Counter-Strike: Global Offensive

Każdy z nas grał w choć jedną odsłonę tej kultowej gry. Każdy z nas w swoim życiu spróbował smaku tych gier. To jest jak dzieciństwo; Będąc dzieckiem musisz kopnąć piłkę-Będąc graczem komputerowym musisz zagrać w cs'a.

Counter-Strike to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier e-sportowych. Zmagania w nią odbywały lub odbywają się w ramach takich turniejów jak World Cyber Games, Electronic Sports World Cup czy Intel Extreme Masters.

Wszystkiego najlepszego, Counter-Strike'u!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...