Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

:)

Matematyka

Polecane posty

Siema, moja siora potrzebuje pomocy na jutro, ja nie na widzę matmy i nigdy nie szło mi dobrze jak się uczyłem, poprosiła mnie czy mogę napisać. Pomożecie jej?

1. Kierowca samochodu obliczył, że zdąży dojechać w ciągu 2 h na konferencję jeżeli będzie jechał ze średnią prędkością 55 km/h. Niestety przez pierwsze 20 min jechał tylko z prędkością 45 km/h. Z jaką średnią prędkością musi pokonać resztę trasy żeby przyjechać na czas?

2. Pociąg osobowy wyjechał z miasta A do miasta B o godzinie 12:45 i jechał ze średnią prędkością 60 km/h, o godzinie 14:30 z miasta B do miasta A wyjechał pociąg pospieszny i jechał ze średnią prędkością 90 km/h . Pociągi minęły się o 15:30. Jaką odległość dzieli miasta A i B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kierowca samochodu obliczył, że zdąży dojechać w ciągu 2 h na konferencję jeżeli będzie jechał ze średnią prędkością 55 km/h. Niestety przez pierwsze 20 min jechał tylko z prędkością 45 km/h. Z jaką średnią prędkością musi pokonać resztę trasy żeby przyjechać na czas?

Wzór na prędkość: V=S/t

t=2h = 6/3h

Vśr=55 km/h

S=V*t= 55*2= 110 km

//

1.Pierwsze 20 minut jazdy

20 min= 1/3h

Vśr1= 45 km/h

Posiadamy czas i prędkość średnią. Należy wyliczyć drogę

S= 1/3*45= 15 km

Cała droga wynosiła 110 km. Kierowca po 20 min pokonał 15 km. Przez resztę drogi musi pokonać 95 km.

2. Pozostałe 5/3 godziny (1h 40min) do pokonania

S= 110-15= 95 km

Vśr2= 95*3/5= 57 km/h

nie wiem czy dobrze ale można sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...