Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

enZZi.^

[Poradnik] Powiększenie FPS u Steamowców.

Polecane posty

Witam!

W tym oto poradniku chcę przedstawić, jak w prosty sposób zwiększyć sobie FPS na platformie Steam.

Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem wprowadzania zmian, najlepiej jest wyłączyć sobie CS'a.

Bez wyłączonej synchronizacji pionowej w ustawieniach karty graficznej również ani rusz!

1. Wchodzimy w Steam > Biblioteka Gier. Na Counter Strike klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy WŁAŚCIWOŚCI. W karcie ogólne klikamy USTAW OPCJE URUCHAMIANIA.

Poniższą komendę wklejamy w pojawiające się tam okienko.

-gl -32bpp -w 640 -h 480 -nofbo -nomsaa -dxlevel 82 -full -noipx -nojoy +gl_ansio 0 +gl_vsync 0
Kawałek komendy można, a nawet trzeba zmienić na prawidłową rozdzielczość, czyli taką, jaką my posiadamy. Moja rozdzielczość ekranu to 1280 x 1024, dlatego komenda brzmi następująco:
-gl -32bpp -w 1280 -h 1024 -nofbo -nomsaa -dxlevel 82 -full -noipx -nojoy +gl_ansio 0 +gl_vsync 0
Skupiłam się tylko na zmianie tego fragmentu komendy:
w 1280 -h 1024
Tak samo robicie Wy, ale wpisujecie numery swoich rozdzielczości. 2. Kolejnym krokiem będzie zabawa z plikiem userconfig.cfg. Mianowicie, jeśli nie macie tego pliku w Steam > SteamApps > common > Half Life > cstrike, to bierzecie byle jaki plik o rozszerzeniu .cfg, kopiujecie go np. na pulpit i zamieniacie nazwę na userconfig. Następnie wywalacie wszystko z tego pliku i wklejacie tam podane komendy:
ati_npatch "0" 

ati_subdiv "0" 

cl_filterstuffcmd "1" 

cl_weather "0" 

cl_shadows "0" 

cl_himodels "0" 

cl_minmodels 999" 

cl_min_ct "2" 

cl_min_t "1" 

cl_nosmooth "1" 

cl_showfps "1"

cl_yawspeed "600"

developer "1" 

fastsprites "1" 

fps_max "999" 

fps_override "1" 

gl_ansio "0" 

gl_clear "0" 

gl_cull "1" 

gl_dither "1" 

gl_flipmatrix "0" 

gl_fog "0" 

gl_keepjunctions "1" 

gl_max_size "128" 

gl_monolights "0" 

gl_overbright "0" 

gl_polyoffset "0.1" 

gl_lightholes "0" 

gl_picmip "1" 

gl_playermip "3" 

gl_round_down "0" 

gl_vsync "0" 

gl_wateramp "1" 

gl_ztrick "1" 

gl_zmax "9999" 

hud_fastswitch "2" 

m_rawinput "1" 

max_smokepuffs "0" 

max_shells "0" 

m_filter "1"

net_graph "0"

hpk_maxsize "1" 

r_detailtextures "0" 

r_detailtexturessupported "0" 

r_bmodelhighfrac "5.0" 

r_decals "300" 

r_dynamic "1" 

r_lightmap "1" 

r_traceglow "1" 

r_novis "1" 

r_wateralpha "1" 

snd_noextraupdate "1" 

spec_pip "0" 

violence_ablood "0" 

violence_hblood "0" 

violence_agibs "0" 

violence_hgibs "0"

3. Ostatnim już krokiem będzie odznaczenie kilku rzeczy w ustawieniach CS > zakładka Video. Dokładnie ma wyglądać to tak:

28802663884618557571.jpg

Podsumowując, są plusy, jak i minusy działania tych opcji, lecz dla graczy spędzających czas na serwerach typu DR / SR / EB / KZ / HNS / BHOP będzie to "Raj". Było to testowane u wielu graczy i 8/10 używała tych ustawień, bo dawały im dużo FPS. Minusem za pewne będą lekko pogorszone tekstury i zmiana czułości myszki, którą można sobie oczywiście od nowa dostosować do swoich potrzeb.

Większość komend była zaczerpywana z różnorodnych źródeł internetowych, ale były też takie, których sama używam i się dobrze spisują.

Jeśli ktoś chciałby grać również na serwerach typu FFA, to wpisuje sobie w konsolę dwie komendy (fps_override 0 oraz developer 0), ponieważ na dużej ilości FPS niezbyt dobrze się strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tutaj widzisz takie same screeny? Gdzie poradnik jest taki sam? Poradnik pisałam własnymi słowami, a tak jak powiedziałam, komendy były brane z różnych źródeł internetowych.. Zanim kogoś oskarżysz, to dobrze spójrz i przeczytaj.

30 razy lepiej.. Jak Ty porządnie nawet nie umiałeś wytłumaczyć zrobienia własnego spraya.

@@

Ja tutaj się w żadną spinę nie będę wdawać, bo nie mam po co. Przynajmniej z Tobą nie mam zamiaru konwersować. Co do tego bana na 1h, to widziałam, jak tylko Ty obrażasz Dania, więc jak miałeś sapy, to znasz chyba dział skarg i było napisać, bo to nie jest czas i miejsce na takie rozmówki. Tak książę, będę dodawała miliony stron do źródeł, bo Ty tak chcesz.. Sam nie jesteś starszy, bo jesteś w moim wieku, a mi to wytykasz. I kto tu jest śmieszny? Na pewno nie ja.. + Nie Ty będziesz decydować, co do zamknięcia, bo nie jesteś moderatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah Siara ... jak ktoś nie umie zrobić własnego spray'a wg. mojego poradnika to ma "PROBLEM" ... bo to jest bardzo łatwe a co nie poradziłaś sobie? Na ts fajnie tak wyrzucać innych z kanału? Bo ci przeszkadzają ? Może tak Blacka wyrzucisz bo traktujesz mnie jak śmiecia ... Oh Siara wydawałaś się spoko a jesteś żałosna !

Co do poradnika jest beznadziejny może tak wzięła byś podawała źródła (edytowałem że ss jest inny już wcześniej) z których zaczerpnęłaś komend jak i słów...

Siara ja ci nie robię tu żadnych rozpisek czy innych lecz proszę cię no nie spinaj się tak -.- bo na prawdę nie chcę źle a sama doprowadzasz nie których do szału. To samo z banem na 1h Danio sam się zaczął i się słuchasz idioty -.- Joł pozdro. Taka faworyzacja jak małolata (nie piszę że ja nie jestem lecz ja się idiotów bym nie słuchał) ma admina i słucha się koleżków. !

# Do zamknięcia aby uniknąć spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...