Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
NeVo

Win 7 brak ss (screenów)

Recommended Posts

Witam wszystkich !

Temat ten dotyczy w szczególności osób , które korzystają z Win 7 (nie mam pojęcia jak ta sprawa wygląda na Win Vista)

Jeżeli masz Win 7 , to zapewne CS zainstalowałeś domyślnie w :

Mój komputer -> Dysk lokalny C: -> Program Files tak jak resztę gier i programów .

Jednak Windows ten ma to do siebie , że dostęp do folderu Program Files umożliwiony jest tylko poprzez program Install Shield Wizard , więc jeżeli Admin robi Ci SS , to Win nie pozwala dokonywać żadnych zmian w tym folderze dlatego też SS się nie zapisują . Jedyne co możemy teraz zrobić , jeżeli chcemy dostać UB i mieć SS na dysku to przeinstalować CS .

Nie instalujemy go jednak w Program Files jak wcześniej , tylko np Mój Komputer -> Dysk lokalny C: -> CS tak jak w moim wypadku .

Następnym krokiem będzie ustawienie zgodności . Wchodzimy w folder gdzie zainstalowaliśmy CS -> klikamy PPM -> właściwości -> przechodzimy do zakładki zgodność -> Zaznaczamy Uruchom program w trybie zgodności z Win XP service pack 3 oraz Uruchom ten program jako Administrator -> Zastosuj .

Następnie przechodzimy do zakładki Zabezpieczenia -> Patrzymy czy w nazwie grupy lub użytkowników znajduje się nazwa konta z którego obecnie korzystamy , jeżeli jest to git , jeśli nie ma to -> Edytuj -> Dodaj -> Nazwa konta z którego obecnie korzystamy i dodajemy uprawnienia takie jak: Odczyt, Zapis, Wykonanie, lub po prostu Pełna kontrola .

Jeżeli postąpiłeś zgodni z instrukcją wszystko powinno być już dobrze , a SS powinny się zapisywać . Myślę , że temat co niektórym może się przydać (nie będzie płaczu że nie ma SS) , jeśli się nadaje można przenieść go gdzieś , żeby każdy nowo przybyły gracz mógł go przeczytać .

Ładny poradnik :) .Napewno się przyda osobom które posiadają system Windows 7.Akurat ja tak w Lipcu-Sierpniu planuję zmienić system i myślałem nad 7ką ale zobaczę :) .Jak masz jakąś propozycję na jaki mogę zmienić pisz PW