Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
Break.

Poradnik jak przywrócić starego counter-strike Steam !

Recommended Posts

Witam.

Ten poradnik pokaże jak NAPRAWDĘ przywrócić starego Counter Strike`a 1.6 sprzed aktualizacji.

Poradnik jest dla gracz, którzy mają zainstalowanego CS`a na STEAM`a!

KROK 1 (Usunięcie nowej wersji CS`a):

Na początek musimy usunąć wszystko związane z niedobrą nową odsłoną CS`a. Pamiętajcie o tym, że stracicie swoje configi, dema, ss`y itd. Jeśli chcecie jakieś pliki zachować, skopiujcie je w bezpieczne miejsce. Usuwamy poprzez bibliotekę STEAM... Klikamy prawym przyciskiem myszy na "Counter-Strike" i wybieramy "Usuń zawartość lokalną...." -> "Usuń".

NAJLEPIEJ SPRAWDZIĆ SAMEMU CZY W KATALOGU "Steam\SteamApps\common" znajdują się foldery "half-life" oraz "counter-strike". Jeśli tak - usuńcie je. Jeśli nie - wszystko jest tak jak być powinno!

KROK 2 (Pobranie i wpakowanie plików gcf do odpowiedniego folderu):

Na początek musimy zaopatrzyć się w pliki "*.gcf", bez których starej wersji cs'a nie da rady odpalić.

LINK DO 1 paczki: http://www66.zippyshare.com/v/77924533/file.html

LINK DO 2 paczki: http://www17.zippyshare.com/v/5892347/file.html

OBIE PACZKI MUSIMY POBRAĆ!

Obie ściągnięte paczki wpakowujemy do folderu X:\Program Files\Steam\SteamApps.

X- jest to dysk na którym mamy zainstalowanego STEAMA. Jeżeli mamy na innym dysku niż C ścieżka się zmieni!

Jeżeli pojawi nam się komunikat, że pliki "gryzą się" (a raczej powinien pojawić się na pewno) klikamy "kopiuj i zmień"!

KROK 3 (Stworzenie folderu ze swoim loginem z folderze STEAMAPPS):

Gdy już jesteśmy w folderze SteamApps klikamy PPM i tworzymy nowy folder. Nazywamy go tak samo jaki login, który podajemy do zalogowania się na platformę STEAM

PPM- Prawy Przycisk Myszy

KROK 4 (Pobranie i zainstalowanie starej wersji CS`a):

Pobieramy Counter`Strike ze strony: http://www65.zippyshare.com/v/20424766/file.html

Po pobraniu folderu z CS`em wrzucamy go do folderu X:\Program Files\Steam\SteamApps\nazwa_folderu_który_utworzyłeś

nazwa_folderu_który_utworzyłeś- czyli w moim przypadku był to folder test.

KROK 5 (Utworzenie skrótu do gry, przez który będziemy uruchamiać CS`a!):

Prawie wszystko skończone, lecz przez aplikacje "hl.exe" lub "hl" Counter`Strike się nie otworzy. Musimy utworzyć skrót. Także wchodzimy do X:\Program Files\Steam\SteamApps\nazwa_folderu_który_utworzyłeś\counter-strike -> klikamy PPM na aplikacje "hl.exe" lub "hl" -> utwórz skrót.

Gdy już utworzymy skrót musimy wejść we właściwości tego skrótu i zmienić parametry startowe. Także klikamy PPM na "hl.exe - skrót" lub "hl - skrót" -> właściwości. W elemencie docelowym dopisujemy "-steam -game cstrike" -> klikamy "zastosuj" i "ok".

"-steam -game cstrike"- oznacza, że skrót będzie uruchamiany przez STEAM i, że będzie od razu włączana gra COUNTER STRIKE 1.6.

Counter Strike 1.6 gotowy! Teraz możesz odpalić swoją ulubioną grę i grać w nią do woli :)

UWAGA!!!!!! WAŻNE!!!!!

Jeżeli po ponownym uruchomieniu STEAM`a nie możesz uruchomić CS`a powtórz kroki 1,2,3,4.

Proponuje zostawić na wszelki wypadek pliki CFG oraz folder "counter-strike", by nie musieć pobierać kolejny raz.

INFORMACJE!

INFORMACJA 1 (Coś na temat skrótu):

PAMIĘTAJCIE! Tutaj musicie dodać własne parametry startowe, jeśli chcecie by działały one w cs, NIE w bibliotece steam! Wpisujecie je po "-steam -game cstrike". Zatem jeśli chcecie wyłączyć akcelerację myszy, ustawić odpowiednią rozdzielczość, ustalić prędkość odświeżania ekranu, itp. to teraz macie dobry moment, aby to zrobić. Daję wam link do spisu najważniejszych parametrów startowych, z których możecie skorzystać:

http://www.satanion.dk/cs/launch-options.html

Po angielsku, ale nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem, a i tak większość z was już za pewne zna te komendy - jednak lepiej skopiować zamiast zrobić literówkę... Pamiętajcie o spacjach przed każdym parametrem :) .

Generalnie możecie już odpalić grę z tego skrótu i cieszyć się starym cs'em... Jednak jeszcze dla własnej wygody możecie przenieść ten skrót w dowolne miejsce - pulpit, pasek zadań, pasek start - jak Wam wygodnie, oraz zmienić nazwę na "Counter Strike", a nawet zmienić ikonę - link do zrzutu:

http://img202.imageshack.us/img202/6813/ikonag.png

INFORMACJA 2 (ESL WIRE Z TYM CS):

Wystarczy usunąć cs'a z listy gier w wire, a następnie ręcznie dodać go oraz ustawić parametry startowe... Inaczej eslwire chciałoby włączyć nową wersję cs'a, dlatego musimy poprawić to sami. Tutaj zdjęcie przedstawiające wszystko po kolei, raczej tłumaczyć nie trzeba:

8etl.png (duży rozmiar uwaga).

INFORMACJA 3 (KILKA PYTAŃ / FAQ):

1. Gdzie znajdują się obecnie pliki cfg/dema/ss? Znajdują się one w "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN\counter-strike\cstrike" lub w "Steam\SteamApps\TWÓJ_LOGIN\counter-strike\cstrike_polish" (w zależności od ustawionego języka steam), jak za dawnych czasów :D .

2. Co zawiera wersja cs'a ściągnięta od ciebie? Ustawienia wpływające na interfejs gry i samą rozgrywkę pod kątem graficznym oraz bindy są jak najbardziej podstawowe (czyli "config.cfg"). Wgrałem jedynie do pliku "userconfig.cfg" prawidłowe ustawienia ex_interp/rate itd. (wrzuciłem też wszystko zgodne z ligami esl eu, esl pl, allplay). Oczywiście możecie zmodyfikować ten plik, jak i go usunąć. Dla Waszej wygody wgrałem też 3 dodatkowe mapy: de_tuscan, de_forge, de_mirage. Oprócz tego cs'a macie w "czystej" postaci.

3. Czym się różni folder "cstrike" od "cstrike_polish"?? W zależności od ustawionego języka steam, gra będzie korzystała z jednego z tych folderów (ang/pol).

4. Czy te parametry startowe "-freq x -noforcemspd -noforcemaccel -noforcemparms" spowrotem działają? Tak. Pamiętajcie tylko, aby dopisać je w elemencie docelowym utworzonego skrótu, zamiast w bibliotece steam.

5. Boje się grać z tego skrótu, czy to na pewno bezpieczne? Granie z tego skrótu NIE może skutkować banem na VAC lub jakimikolwiek innymi niedogodnościami. Gra w ten sposób jest całkowicie bezpieczna i normalnie łączy się ze steam, a wszystko działa tak jak powinno. Sam steam również odpala grę z właśnie tego hl.exe, dodając parametry z ustawień z biblioteki!

6. Czy cs zrobiony według tego poradnika zadziała na innym systemie operacyjnym niż Windows? Nie.

7. Czy stare haxy będą działać :D ? ODRADZAM! Dzięki temu poradnikowi mamy tylko starą wersję cs'a, vac jest dalej ten nowy i czitując dostaniecie blokadę na konto steam!

8. Steam pokazuje mi, że mam niezainstalowanego lub zapauzowanego w ściaganiu cs'a i hl'a, czy coś źle zrobiłem? Nie. Zainstalowany został on "ręcznie", więc steam może mylnie pokazywać.

9. Mam problem ze słyszeniem większości graczy na publicznych serwerach mówiących przez mikrofon, dlaczego? Po updejcie cs 1.6 zmienił się sposób kodowania przesyłanych danych mówienia przez mikrofon, stąd nasz stary cs nie zna nowego kodowania i odwtarza szumy. Niestety, jest taki minus :p .

10. Mam błąd no default filesystem przy próbie uruchomienia? Wystarczy resnąć steam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...