Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
19Majsteer

Poradnik dla początkujących

Recommended Posts

Witam chciałem pokazać poradnik dla początkujących

Broń.

CT (counter-terrorist) najczęściej wybierają M4. Jest to bardzo dobry i celny karabin. Można założyć tłumik, który co prawda obniża trochę jego celność ale strzelamy cicho. Tłumik najlepiej zakładać gdy kampimy (zwłaszcza w ciemnych miejscach) lub gdy od wroga dzieli nas duża odległość i zamierzamy go zaskoczyć (zanim się kapnie skąd zostaje ostrzeliwany powinniśmy zdążyć go sprzątnąć). Warto dodać, iż broń ta nadaje się do strzelania w biegu ale bez tłumika, ponieważ z tą opcją miałaby ona zbyt duży rozrzut i trudno było by trafić przeciwnika. Jeśli już zamierzamy strzelać biegnąć, strzelajmy max po 2 strzały, a najlepiej pojedynczo, chyba ze przeciwnik jest blisko (wtedy możemy sypać w niego ołowiem).

Terroryści = (zazwyczaj) AK (czyli kałach) = kłopoty (gdy gracz jest dobry). Kałachy mają 3 świetne zalety: są tanie, celne i posiadają dużą moc rażenia (strzały zabierają dużo HP i niestety więcej niż M4). Mają też wady: odnośnie celności; są celne ale tylko pierwsze max 3 strzały. Kałachy mają cholernie wielki rozrzut. Na dalsze odległości nie warto strzelać ciągłe ponieważ prócz pierwszych 2-3 kul reszta pójdzie nad głową wroga. Kałachy, jak wspominałem, mają dużą moc, dlatego są zabójcze na bliskie odległości. Najczęściej gdy spotka się M4 i AK (blisko), to AK wygrywa pojedynek ponieważ na zabicie wroga wystarczą my 3 strzały w kamizelkę (2 bez). M4 potrzebuje więcej.

Teraz napisze o poradach dotyczących zwykłego grania.

Po pierwsze warto znać mapy, żeby się orientować, gdzie się jest, gdzie można iść, i co najważniejsze, gdzie może czaić lub wyskoczyć nam zza rogu wróg.

Wyskakiwanie.

Czasami jesteśmy pewni ze za rogiem jest jakiś wróg. Nasz przeciwnik kampi i nie zamierza wyjść nam na przeciw. Co robimy? Bierzmy spluwę i wyskakujemy z za rogu o razu kucając przy lodowaniu. Lecąc staramy się namierzyć przeciwnika i już do niego strzelać. Pytanie: po co to wszystko? Niektórzy kampujący ustawiają swój celownik zaraz koło krawędzi rogu czekając aż się z niego tylko wychylimy. Nie będę tu wielce o tym pisał ponieważ jest ten trik ogólnie znany. Wielu nie daje się na niego nabrać ale czasami potrafi pomóc. Mi pomógł.

Punkty wejścia/wyjścia.

Takimi punkami są okna, drzwi, bramy. Chciałbym tu powiedzieć nieco o drzwiach. Wiele z nich skrzypi dając info wrogowi o naszym aktualnym położeniu. Gdy przeciwnik obstawia takie drzwi najczęściej zanim nas zobaczy już zaczyna strzelać i mu sie udaje nas zabić. Jak temu przeciwdziałać? Dobrze jest podejść cichaczem do drzwi, szturchnąć je i natychmiast się oddalić do tyłu lub na bok za ścianę. Jeśli drzwi zostaną obsypane ołowiem wiemy ze jest za nimi wróg.

Podobnie może być z oknami: niektóre mają szyby/ kraty. Nie mam tu jakiś wielkich uwag ale trzeba również uważać na obstawiających je napastników. Unikajcie takich które pokazują nam jakiś duży obszar mapy, ponieważ nas w oknie łatwo zauważyć.

Zmiana magazynku.

Strasznie wielu graczy popełnia następujący błąd: zauważają przeciwnika, wystrzeliwują od 3 do 6 kul zabijając go po czym automatycznie naciskają "r" aby zmienić magazynek. W tym po momencie pojawia sie drugi koleś i bezczelnie nas zastrzelą (nie mamy szans). Zabijając wroga pamiętaj ze za nim może być jeszcze jeden, trzech, czterech a nawet cały oddział, dlatego usuwając przeciwnika zawsze odczekaj chwile w ciszy ponieważ takich momentach bardzo często wyskakuje pojawia sie kolejny. Jeśli nie jesteś pewien wycofaj sie w bezpieczne miejsce i wykonaj przeładowanie.

Strzelanie.

Najważniejsze są zazwyczaj te pierwsze strzały, efekt zaskoczenia i refleks. Na dalekie odległości strzelaj malutkimi seriami (2 strzały - pauza - 2 strzały - pauza) a najlepiej szybko ale pojedynczo ("klik" "klik" "klik" klik"). Warto strzelać biegnąc jeśli chcemy być mniej narażeni na obrażenia (mamy wtedy jednak mniejszą celność). Wykorzystuj granice strzału do samego zera. Jeśli przeciwnik będąc przez nas ostrzeliwany zamierza się wycofać za róg strzelajmy również lekko w ściany (krawędzie) ponieważ kule mogą je przebić i zabij przeciwnika. Czasami w ten sposób możemy zabić wroga nawet go nie widząc (jeśli wiemy ze tam jest). Dotyczy to nie tylko krawędzi ścian ale i także drzwi, jakiś cienkich warstw. Strzały przez ściany i inne przeszkody zadają mniej obrażeń, niż te, które dotrą do celu wprost. Dobrą poradą odnośnie strzelania jest także to, iż należy strzelać a zarazem kryć się: jesteś za skrzynką, wychylasz się, zauważasz wroga oddajesz 2-3 strzały, chowasz się (teraz wiesz gdzie jest twój cel: za inna skrzynka, ścianą, oknem itp.), znowu się wychylasz, kilka strzałów i chowasz. Co ci daję daje strzelanie? Jej plus polega na tym ze wiedząc gdzie jest cel ustawiasz odpowiednio celowniki potem zależy już tylko od twojego refleksu to czy go zabijesz.

Poruszanie i skradanie.

Kiedy biec, a kiedy iść powoli czy kucając? Nigdy nie skradaj sie przy jakiejś większej rozpierduchy bo nie ma to sensu. Skradaj się gdy podejrzewasz gdzie jest przeciwnik czy kiedy podchodzisz do bomby by ją rozbroić/podłożyć. Skradanie się jest elementem wyczucia, trzeba to po prostu wiedzieć. Warto zaznaczyć iż można wchodząc po drabinie nie hałasując (trzeba wcisnąć "Ctrl").

Ciekawostka!!!!!!

Dowiedziałem się o tym niedawno.

Na mapie de_train gdy usłyszysz:

a) szczekającego psa: oznacza to, iz ktoś schował sie pod wgonem,

b) lecący samolot: ktoś znajduje się na wagonie.

Pozdrawiam was Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Fajny poradnik. Tylko, że już widziałem ten poradnik jak się uczyłem gry na zwykłych serwach. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym dodał jeszcze to :

Po drabinie można wchodzić szybciej ! Jak? Wystarczy wchodzić bokiem czyli wciskając kombinacje : W & D lub W & A myszka w lewo lub bok. Nauczyłem się tego na pewnym serwerze "ganiany"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kyzy

PolishGamer dobrze mówisz , to się często przydaje lecz dużo osób tego nie zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...