Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sign in to follow this  
quercy.

Propozycje - kilka zmian.

Recommended Posts

Czołem,

jako iż zostałem zaproszony przez jedną z najważniejszych osób na forum, to czuję się zobligowany do napisania takiego tematu. Rzuciło mi się kilka rzeczy w oczy, a mianowicie:

 

1. Wyłączenie naliczania postów w dziale "Przywitania/Pożegnania"

Sprawa jest prosta - w wymaganiach na Moda i UBT (nie sprawdzałem innych) jest punkt "x postów". Jaki sens ma taki wymóg, jeżeli 90% postów ludzie nabiją sobie w tym dziale? Definicja osoby aktywnej i udzielającej się na forum to coś innego niż witanie nowych użytkowników. Ba, żeby to było jakieś konstruktywne powitanie, niektórzy piszą "cześć" i to wszystko. Mało tego - wiem z doświadczenia, że nowi, którzy napisali nowy temat z powitaniem - idą i spamują "cześć, witam, hej" w poprzednich tematach. (Gdzie tu sens i logika, skoro napisałeś temat po tym jak oni się zarejestrowali czyli już ich powitałeś...) Tak więc wyłączyć naliczanie postów w tym dziale i ewentualnie zmniejszyć ilość wymaganych postów o kilkadziesiąt procent, ale za to, żeby były one treściwe, merytoryczne i wnosiły jakąś wartość na forum - w końcu tego się wymaga od ludzi "z kolorkiem", czyż nie?

 

2, Przebranżowienie się

Tak, wiem. To kiedyś była sieć serwerów do CS 1.6. I co z tego? Sprawdziłem ilość polskich graczy i to co zobaczyłem - nie jest optymistyczne. Do tego dochodzi to, że mało kto (żeby nie używać określenia "nikt") zmieni serwer, który prawie przez całą dobę jest pełny, na rzecz kilkunastu graczy. Tak więc Droga Administracjo - nie mówię, żeby wszystkie serwery wyłączyć, ale zostawienie jednego, ewentualnie dwóch byłoby optymalnym rozwiązaniem. A raczej nie stać was na utrzymywanie pustych serwerów, bo w wymogach jest opłacanie składki. A za zaoszczędzone pieniądze:

a) wykupić jakąś reklamę i rozkręcić ten zostawiony serwer czy dwa

b) postawić serwery do innych gier, które mają więcej graczy (np. CS:GO, ale to już w planach macie)

c) zorganizować jakiś rzeczowy (albo nawet i nie) konkurs, którego celem byłaby aktywność na forum i serwerach, a do tego dobrze przemyślane nagrody zaowocowałyby dodatkowymi graczami na serwerach do innych gier (klucze do cs:go jako nagrody, dla przykładu)

------------------------------------------------------

Powyższy punkt nieważny, jeżeli administracja jest w tak dobrej sytuacji ekonomicznej, że może pozwolić sobie na utrzymywanie pustych serwerów.

 

3. Szablony moderacyjne i rangi

To akurat byłaby wizualna poprawka, aczkolwiek nadałaby swoistego uroku forum. Mowa tutaj oczywiście o graficznych szablonach moderacyjnych typu "temat zamknięty, podanie zaakceptowane", itd. To samo tyczy się rang - gdzie się podziały tradycyjne rangi? Nie dyskryminujcie daltonistów, którzy nie będą mogli po legendzie poznać kto jest kto. ;)

Odpowiadając zawczasu - tak, jestem chętny.

 

4.Konkurs

Jak już wspominałem w podpunkcie nr. 2 - przydałby się jakiś konkurs. Tutaj są dwie opcje do wyboru:

a) są pieniądze na nagrody

b) nie ma pieniędzy na nagrody

Podpunkt "a" chyba jest prosty i zrozumiały, (Jakikolwiek konkurs, na jakichkolwiek zasadach, można nawet zorganizować turniej, jeżeli cieszyły się dużym zainteresowaniem - będzie można późniejsze edycje robić z wpisowym i nagrodami). Za to - jakim cudem zrobić konkurs, gdy nie ma się pieniędzy na nagrody? Sprawa jest prosta, może wtedy nie będzie się wpisywał w standardową definicję konkursu, a raczej loterię, ale za to da mały zastrzyk gotówki. Kupujecie przykładowo jeden klucz do jakiejkolwiek gry, np. CS:GO, Rust, PUBG, Hurtworld, etc., kilka 'randomowych' kluczy, a do tego dorzucacie jakieś VIPY na serwerach, brak opłat za admina na jakiś okres (jeżeli ktoś, kto wylosowałby brak opłat nie miałby admina - mógłby wymienić na np. VIPa lub po prostu się o niego starać, a wtedy pierwszy miesiąc nie musiałby opłacać swojej rangi). Tworzycie listę numerków (nawet  w notatniku), a ludzie za sms o małej wartości (ale, takiej, żeby w ostatecznym rozrachunku zwrócił koszta za nagrody, a za razem opłacał się użytkownikom (trafić klucz do cs:go za sms o wartości 5zł to jednak sporo radochy), taki dokument pakujecie w rar, oczywiście z hasłem (wiem, że można złamać, ale wątpię, by ktoś łamał hasło przez kilkadziesiąt godzin, jak nie więcej, żeby zdobyć klucz do cs:go)  i wstawiacie do tematu z losowaniem, ludzie wysyłają sms i wybierają numery np. od 1-100 i po pewnym czasie, lub po pewnej ilości wykupionych 'losów' - dajecie hasło do archiwum.

 

Myślę, że na ten moment to tyle moich sugestii, zapraszam do wypowiadania się. :)

Pozdrawiam, quercy.

Edited by quercy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad.1 Dobry pomysł - wyłączymy nabijanie postów w dziale Przywitań/Pożegnań.

ad.2 Serwery stoją na dedyku i @BlaQ517 nad nimi czuwa. Aktualnie trwają prace nad dopracowaniem serwera CS:GO Areny 1v1 oraz tworzenie unikatowego serwera Only DD2 + BF2. Chcemy aby serwery były unikalne i przyciągały jak największą ilość graczy, a za tym idzie to, iż trzeba poświęcić więcej czasu na ich stworzenie i dopracowanie.

ad.3 Jeżeli byłbyś chętny stworzenia przykładowego szablonu to chętnie bym to zobaczył ;)

ad.4 Co do konkursu - mamy to w planach jednak, najpierw chcemy wyjść na prostą jeżeli chodzi o serwery oraz wizualizację strony.

 

Pozdrawiam i zapraszam resztę do wyrażania swoich opinii w tym temacie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. To chyba kiedyś już było , ale zawsze można to zrobić  :d

2. Serwery są od @BlaQ517 ;) Pisz do niego

3. Mogę zrobić @KarQ ;) Ale jak ty  @quercy.  chcesz to zrób, Zobaczymy które lepsze

4.  Najpierw trzeba rozkręcić serwery , forum ;p  A później  @KarQ , @BlaQ517 , @SentinelQ zrobią konkurs :d

Edited by 19Majster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna propozycja:

Po x banów ze screenami - admin za kolejnym, np. za 3 banem musi rozpisać demko. Ma to zapobiegać dwóm rzeczom - 1. nękaniu graczy bezkarnie przez administracje serwera - sam przez pewien okres byłem banowany po kilka razy z powodem "wstaw screeny" i to przez tego samego admina, bo  umiałem strzelać. 2. wyłapywaniu prawdziwych cziterów - programy, które maskują czity dostępne są od dobrej dekady - nigdy nie wykaże na screenach, że ktoś używał nielegalnego oprogramowania. Oczywiście nie piszę nawet o przerabianiu screenów, bo takie podstawowe rzeczy jak rozmiar SS'ów czy podstawowy format są raczej sprawdzane. Oczywiście, żeby ten system działał - trzeba byłoby jakoś zmotywować do tego adminów, tj. kara. Za 3 nierozpisane demka (czyli zbanowany gracz podejrzany o oszustwo 3krotnie wychodzi sobie bez szwanku) - usunięcie ze stanowiska. Kolejny obowiązek admina? I dobrze - zawsze byłem za taką myślą "policja dla obywateli, a nie obywatele dla policji", a stanowisko admina to nie powinna być przyjemność sama w sobie, bo czujesz się lepszym od innych, często lepszych, graczy. Jedyna przyjemność z tego stanowiska, to powinno być perfekcyjne banowanie - prawie same trafne. Pochwalę się - na kilkaset danych banów - tylko 3 były nietrafione w moim wykonaniu i to w większości bez screenshotów - gdzie gracz mógłby złożyć wniosek o unbana i z mojego lenistwa dostać UB, bo mi się nie chciało demka rozpisywać. Także myślę, że wszystko jest możliwe, jeżeli tylko się chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misie kochane... tylko to wygląda tak, że każdy ma wiele propozycji są one super powtarzają się itd. okej...., ale problem pojawia się po kilku dniach. propozycje powstają zgadzamy się na nie a po kilku dniach wszystko ucicha. to nie polega na tym, że 2 dni coś porobimy i git. Do tego potrzebna jest zgrana ekipa solidna sumienna i ambitna. wg mnie jak ruszyć to całkiem. restart. wszystko sie zmienia powinniśmy iść z duchem czasu. Proponowałam zmiane stylu forum bo nie wygląda to zachęcająco. brak grafika (może teraz i zyskaliśmy) Chciałabym zobaczyć Twoje prace , jeśli oczywiście masz na to ochotę by wejść we współpracę. 

Dużo można by tu zmienić ale potrzeba do tego ludzi i czynów a nie gadania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misiu kochany (wybacz, jak uraziłem), ale żeby coś robić to trzeba mieć na to plan. Fajnie rozmawiać o tym, że fajnie rozmawiać a nie robić (taka incepcja), ale od czegoś trzeba zacząć, a jeżeli się nie zainicjuje dyskusji to nic z tego nie będzie. A po drugie - taki temacik zbiorczy, w którym każdy wyraziłby jakąś opinię i propozycje, dałby całkiem ciekawy widok na to, jak społeczność postrzega aktualną sytuacje na sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja Cię nie neguje ani nie rzucam więc dlaczego próbujesz mnie atakować? Wypowiedziałam się jak to realnie wygląda i nie mam nic do tego że masz propozycje.  Dobrze, że rozpoczynasz dyskusję tylko ja patrze na to ciut dalej. ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu uważasz, że Cię atakuję? Ja tutaj jak najbardziej w pokojowych zamiarach jestem. Ja też wypowiedziałem się jak to realnie wygląda - z mojej posady zwykłego, szarego użytkownika - jedyne co mogę zrobić to napisać taki temacik i być może poruszę Wasze serca, droga administracjo. ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak, jedni i drudzy mają trochę racji. Coś trzeba zrobić, ale żeby coś zrobić to trzeba mieć z kimś. Priorytetem na ten moment jest zapełnienie forum i odświeżenie forum oraz zebranie ekipy (na to trzeba czasu).

Jak na ten moment wyłączyłem nabijanie postów w dziale "Powitania/Pożegnania"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko cacy opisane, ale bez odpowiedniego wkładu serwery GO/1.6 czy Rust dalej będą stały puste. Postawcie na nogi klasyki tj dd2 itd a dopiero później można myśleć nad x modami. Rozkręci się jeden serwer to i Sieć sie podniesie, teraz ludzie wolą klasyki niż jakieś fikuśne unikalne mody które są popularne tylko przez miesiąc.

Graczy w GO i 1.6 nie brakuje, wystarczy odpowiednia reklama na boosters i w ciągu 3 dni macie taki rezultat: 

 

GY5Y4VV.png

oMAf2x4.jpg 

 

No ale pierw co trzeba zmienić to host albo resetnąć tego DD2 ( nw jak inne serwery) bo pingi to tam trzymają się w granicach 100+  na normie więc albo maszyna się grzeje albo ki diabeł bo grać się nie da.

 

No ale sami tam zdecydujecie. Forum to drugorzędna sprawa. Nikt raczej nie zwraca uwagi na wygląd xd 

 

@KarQ neta mam dobrego, mieszkam w Belgii, na większości Polskich serwerów mam ping od 10-50 max więc tu nie ma problemu. Co do wyglądu... może inaczej, większość ogarniętych użytkowników wchodząc na forum nie "przykuwa" dużej uwagi do kolorystki(w granicach rozsądku - aczkolwiek ten biały daje po oczach, tu musze przyznać), stylu czy też silnika forum bo zwyczajnie ma to gdzieś, wchodzi bo ma jakiś interes. 

Co do kasy... już mówiłem że nie będę robił za sponsora, bynajmniej nie mam do tego motywacji. DD2 stoi jak stoi, ale nie będę już na ten temat dyskutował bo i tak nic nie dochodzi. Już bym wolał własny serwer postawić, za wszystko sam płacić i ewentualnie podpiąć go pod Waszą sieć, ale nie mam obecnie na tyle czasu aby pogodzić życie prywatne z pierdołami związanymi z serwerem i grymaszącymi "uberami".

Edited by Nospheratos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląd się nie liczy? W jakim Ty świecie żyjesz?

Ping po 100+? To zakup lepszy internet bo ja mam stałe 20-25

4 godziny temu, Nospheratos napisał:

wystarczy odpowiednia reklama na boosters i w ciągu 3 dni macie taki rezultat:

To zapraszamy do podsyłania pieniążków.

 

@Nospheratos aa czyli typowe. Fajnie jest tak sobie mówić, ale nie masz pojęcia ile czasu i pieniędzy trzeba wyłożyć.  Serwer stoi pusty - kupcie boosta, ale ja kasy nie dam - spoko, rośnie na drzewach to pozrywam banknociki.

 

"ale nie mam obecnie na tyle czasu aby pogodzić życie prywatne z pierdołami" - a czyli rozumiem, że też studiujesz, pracujesz? Bo u mnie tak to właśnie wygląda od pon-pt praca pt-niedziela studia - i tak, znajduje jakoś czas żeby jeszcze coś zrobić. Uwielbiam takie wymówki.

Nie będę rozwijał dalej tego tematu, bo nie lubię dyskutować z ludźmi, którzy piszą takie historyjki.

 

Na zakończenie dodam tylko, że aktualnie pracujemy nad serwerami CS:GO - i powtarzam po raz "enty" - nie zrobimy tego w 2 dni.

 

A jeżeli chcesz napisać nowy szablon "bo biały razi w oczy" to oczywiście chętnie zapraszamy do współpracy.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By kitmax
   1. Proponuje dodać nieśmiertelne hosty gdyż padają od 1 kulki i często gracze zabijają je przez przypadek 
    
   2. Proponuje też by dodać ograniczenie na małe mapy gdyż runda trwa na nich 30s jak nie mniej i ten kto kliknie pierwszy na tych mapach zabija ( Lecz głównie liczy się szczęście gdzie cie odrodzi )
    
   3 . dodać ochronę początkową na rozgrzewkę (z 2-4s ) gdyż czasami rozgrzewki wyglądają jak rzeź niewiniątek (dopiero się zrespiłesi i już dostajesz kule w łeb )
  • By talib
   Oto kilka propozycji na coda:
    
   1. Dodanie opcji /mute
   2. Dodanie możliwości blokowania wymiany perków ( mając dwie bronie główne czasem się kliknie w tym czasie jak ktoś proponuje wymiane )
   3. Przedłużenie czasu mapy do 20 minut
   4. Dodanie jakiejś muzyczki pod koniec rundy opcjonalnie do wyłączenia
   5. Wywalenie latarki bo jak ktoś jej używa to niektórym fps-y spadają
   6. Dodanie nowych klas / Zmienienie lub usunięcie niektórych starych
   7. Dodanie / zmienienie kilku perków
   8. Dodanie systemu klanów / gildi, coś w tym guście
   9. Możliwość wymaxowania  statów po 50x każda, wyjdzie akurat wszystko na 301 lvlu
   10. Dodanie systemu awansu klas na różnych progach poziomowych
   11. Możliwość ulepszania perków pod /ulepsz - szansa to powiedzmy 50% a koszt 16k $ bo są one teraz bezużyteczne 
   12. Podniesienie ceny przeniesienia lvla z 1k ns do 2-3k
   13. Dodanie różnych misji na progi poziomowe np " rozdział I lvl 1+ " i tam powiedzmy z 7-10 misji, " rozdział drugi lvl 40+ " itd
   14. Usunięcie możliwości kupna granatów itp ze sklepu a dodanie różnych granatów do różnych klas
    
   Odnieście się dlaczego tak / nie, a jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to dopisze.
  • By Typowy Grubas
   Moje propozycje map:
   1. css_dust2_go - Link
   2. css_mirage_go - Link
   3. de_dust2_mini - Link
   4. de_cpl_mill - Link
   5. de_ratworld - Link
   6. cs_assault_upc - Link
   7. css_dust2x2_go - Link
   8. de_vegas - Link
   9. de_nust2 - Link
   10. cs_dune - Link
   11. de_perfect_inferno - Link
   12. css_mirage2x2_go - Link
   13. css_dust3_go - Link
    
   Myślę że połowa z tego nadaje się na coda.
  • By BlaQ517
   Urodzinowy konkurs odbędzie się w nieco późniejszym terminie.
   Proszę w odpowiedzi podawać propozycje.zasad konkursu.
    
   Wstępna lista nagród:
   2 x [Konto STEAM] Counter-Strike Complete (CS:GO + CS:S + CS 1.6) 2 x [Konto STEAM] Counter-Strike 2 x [Konto STEAM] Insurgency [Konto STEAM] 12 Labours of Hercules + 12 Labours of Hercules II [Konto STEAM] Half-Life 2 + HL 2: Episode One + HL 2: Deathmatch [Konto STEAM] Battlefield: Bad Company™ 2 [Konto STEAM] Football Manager 2013 [Konto STEAM] POSTAL 2 [Konto STEAM] Serious Sam 2
     [Prezent STEAM] Dino D-Day [Prezent STEAM] Serious Sam 2 [Prezent STEAM] Deponia
     [Klucz STEAM] Hitman 2: Silent Assassin [Klucz STEAM] RACE Injection [Klucz STEAM] Two Worlds Epic Edition [Klucz STEAM] Orbital Gear [Klucz STEAM] Anomaly Warzone Earth [Klucz STEAM] Knightshift [Klucz STEAM] Endorlight [Klucz STEAM] Knights and Merchants HD [Klucz STEAM] Pressure [Klucz STEAM] Bloop [Klucz STEAM] Enclave [Klucz STEAM] Commander: Conquest of the Americas [Klucz STEAM] Camera Obscura
     [Konto Origin] Battlefield 3™
     5 x [PB/WM/COD]1  Premium na okres 30 dni 5 x [PB/WM/COD/DD2]1  VIP na okres 30 dni 5 x [TeamSpeak 3] VIP na zawsze 
  • By Break.
   Dobry wieczór .
    
   Na początek pragnę prosić graczy oraz użytkowników by nie zakładali tematów oraz pisali na shoutbox by Pimp coś zrobił z serwerem ponieważ on nie ma obecnie dostępu do ftp , a ma tylko BlackDead.
    
   Więc tak , zacznę od tego iż od dłuższego czasu gracze jak i ja odnotowałem coraz częstsze skoki PING podczas gry , dzieje się tak średnio co 5 minut na 10 sekund czasem wgl , ale tak na 2 godziny grania można odnotować dość często skoki . Proszę to naprawić zapewne problemy z hostingiem lub ustawieniami serwera , albo inaczej serwer stoi na słabym hoscie , tak czy obaw proszę sprawdzić dlaczego tak się dzieje . 
   ScreanShoot:     
    
   Kolejną ważną rzeczą którą trzeba zbadać jest problem z AMX , potrafi pokazać że ma zły dzień tak jak np dzisiaj . 
   A tak na poważnie mamy wakacje , przynajmniej w Polsce dlatego też dzieci jak i młodzież mają więcej czasu na grę co także da się zauważyć podczas gry jak i śledząc Gametracker .Lecz to szybko minie ! Dlaczego ? Ponieważ Amx płata figle raz działa , raz nie działa , a co za tym idzie ? Brak uprawnień dla adminów lub np mają prawa , ale nie mogą zbanować gracza bo amx się zaciął i nie banuje ... W tej sytuacji Admin jest bezradny ,a nowi gracze myślą że Admina nie ma i wychodzą gdy lata odpalony gnojek z przedszkola . 
    
   Dlatego prośba dla graczy by nie zakładali nigdy więcej tematu o braku aktywności Adminów bo aż się ciśnienie podnosi gdy widzę tego typu posty lub tematy .

   Myślę że warto będzie zrobić restart całego serwera przeinstalować go na nowo , wraz z amx lub zmienić hosting , ponieważ jak widać to jest najlepszy serwer na tej sieci counter-strike . 
    
   Przeczytałeś ? Jesteś ze mną ? Daj łapkę !
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


×
×
 • Create New...