Skocz do zawartości
☆ CreWix ☆

[Artykuł] Kartka z Kalendarza ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Byłem redaktorem na stronie szkoły i opiekowałem się działem "Kartka z Kalendarza". I mi zostały do teraz materiały :-)Napiszcie w komentarzach czy mam takie artykuły publikować CODZIENNIE!?

[Obrazek: 3xU9Qda.png]

Dzisiaj jest dwudziesty-ósmy (28) Lipca i dzięki temu artykułowi dowiecie się co się wydarzyło tego dnia miesiąca ;) ZAPRASZAM!

Tragiczne bombardowanie Hamburga:W ramach operacji "Gomora" ponad 700 brytyjskich bombowców zrzuciło 2300 ton bomb na gęsto zamieszkane dzielnice robotnicze Hamburga. W rozpętanej w wyniku bombardowania burzy ogniowej życie straciło około 40 tys. mieszkańców - w większości były to ofiary zaczadzenia bądź uduszenia w schronach. Tragiczny nalot skłonił władze do zezwolenia na ewakuację miasta. W rezultacie Hamburg opuściło blisko 1,2 mln jego mieszkańców.

Bitwa pod Warszawą:Rozpoczęła się największa bitwa w dziejach wojen polsko-szwedzkich rozegrana w czasie tzw. Potopu szwedzkiego. W walkach brały udział wojska polskie i litewskie pod dowództwem króla Jana Kazimierza z armią szwedzko-brandenburską, dowodzoną przez króla Karola Gustawa i elektora Fryderyka Wilhelma. Bój zakończył się zwycięstwem Szwedów, ale armia polsko-litewska nie została rozbita i zdołała w porę wycofać się na drugi brzeg Wisły, tracąc jedynie niewielką część swojej artylerii.

Wybuch I wojny światowej:Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii, co dało formalny początek wybuchu I wojny światowej, która trwała do 1918 roku. W jej wyniku upadł ukształtowany w XIX wieku ład polityczny, zmieniły się granice wielu europejskich krajów i powstały państwa narodowe, między innymi Polska, Węgry i Czechosłowacja. 

 

****SUCHAR DNIA****

Co robi Chuck Norris przy ksero?

Kserokopie!

[Obrazek: sucharek_small.png]

Edytowane przez ☆ CreWix ☆
Pomyłka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzisiaj się dwudziesty-ósmy"

 

What?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo się pomylić , no no widzę gazetka pracuje oby tak dalej + kolego za chęci i za wykonanie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×